Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu w Krakowie
Opublikowano dnia 11-06-2015 o godz. 21:21
Opracowanie: SI

Młodzież Górą! Młodzież czyli my – uczniowie klasy II D LO nr XV

8 i 9 czerwca w Krakowie odbył się ogólnopolski finał projektu Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu. ANP organizuje Klub Jagielloński przy współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim. Województwo kujawsko-pomorskie reprezentowały cztery szkoły ponadgimnazjalne, wśród których prym wiodła nasza – XV LO z Bydgoszczy. Przez dwa dni podziwialiśmy piękno kulturalnej stolicy Polski. Podobnie jak inne szkoły z całego kraju, zaprezentowaliśmy zorganizowany i przeprowadzony przez nas projekt społeczny, wymieniliśmy doświadczenia z zakresu działalności samorządowej. Udział w projekcie jest dla nas ważnym etapem na drodze do stania się Nowoczesnym Patriotą. Obywatelem, który nie wstydzi się swojego patriotyzmu, uważa że istotna jest świadomość polskiej tradycji i kultury, edukacja, która rozwija talenty, silna gospodarka i sprawne państwo, tolerancja oraz twórcze działanie.

Stajemy się świadomymi obywatelami. Dołączcie do nas! Za rok kolejna edycja ANP i nowe, ciekawe wyzwania!

Zdjęcia przedstawiają widok z okna naszego pokoju na Wawel oraz nas na tle Starego Rynku w Krakowie.

Więcej zdjęć można znaleźć w GALERII zdjęć