Program Erasmus+ w XV Liceum Ogólnokształcącym
Opublikowano dnia 09-06-2015 o godz. 23:38
Opracowanie: AN

W obecnym roku nasza szkoła uczestniczy w projekcie finansowanym przez Unię Europejską (w ramach programu Erasmus+) pod tytułem "Employability through participation" ("Zatrudnienie poprzez uczestniczenie"). W dniach od 28 kwietnia do 2 maja bieżącego roku sześcioro uczniów naszej szkoły brało udział w spotkaniu projektowym w Băile Herculane w Rumunii.  Byli to: Nicole Wójcik, Tatiana Pawłowska, Kamila Żamojtuk, Małgorzata Roszkowska, Piotr Ratajczyk i Kacper Mańkowski. Spotkali oni tam młodych ludzi z Rumunii oraz Włoch i wszyscy razem uczestniczyli w szkoleniu mającym na celu podniesienie umiejętności związanych z ubieganiem się o pracę. Szkolili oni umiejętności w zakresie pisania listu motywacyjnego i CV oraz w zakresie tworzenia Video CV. Podnosili umiejętności zarządzania czasem oraz pracy w zespole. Poznawali różne formy komunikacji werbalnej oraz niewerbalnej. Przełamywali swoje obawy związane z mówieniem po angielsku oraz występowaniem publicznym. Szkolenie było bardzo intensywne ale również bardzo owocne. Uczniowie wyjechali z bagażem doświadczeń, umiejętności, wiedzy oraz innych wrażeń.

W naszej GALERII znajduje się kilka zdjęć z tego spotkania.