Przywitaj wiosnę z Piętnastką
Opublikowano dnia 25-03-2015 o godz. 23:34
Opracowanie: AW

Dnia 20 marca 2015 roku odbyła się w XV LO coroczna impreza popularnonaukowa "Przywitaj wiosnę z Piętnastką", podczas której zaprezentowaliśmy dorobek pracy naukowej i artystycznej uczniów zarówno naszej szkoły, jak i z zaproszonych tego dnia do nas placówek.

W naszych skromnych progach tłumnie pojawili się wraz z opiekunami uczniowie Gimnazjum nr 1, 2, 3, 5, 9 oraz Gimnazjum z Dąbrowy Chełmińskiej. Spotkania odbywały się w salach, pracowniach i laboratoriach, a prowadzili je wykładowcy akademiccy, dziennikarze oraz studenci zaprzyjaźnionych uczelni wyższych naszego regionu. Wszystkie propozycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a zwłaszcza doświadczenia naukowe, pokaz robotów czy warsztaty teatralne. W przerwach mogliśmy podziwiać zaćmienie słońca. Całości dopełnił wykład o możliwościach drukarki 3D, który odbył się w jedynej, mieszczącej się w budynku naszej szkoły, fordońskiej sali kinowej.

Dzień nauki miał zachęcić uczniów do zainteresowania się naukami ścisłymi, a także do odkrywania swoich pasji. Jesteśmy pełni nadziei, że tak właśnie się stało.

Zachęcamy również do obejrzenia NOWYCH ZDJĘĆ Aleksandry Cichockiej z tego wydarzenia klikając TUTAJ.