Dyktando ortograficzne „O pióro Dyrektora Szkoły”
Opublikowano dnia 11-03-2015 o godz. 12:52
Opracowanie: EA

Jak napisać hoża blondynka, bladobłękitna cerata, na przemian, z rozrzewnieniem….oraz inne wyrazy zastanawiali się dzisiaj uczniowie Zespołu Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego podczas drugiej edycji dyktanda ortograficznego O pióro Dyrektora Szkoły.

Tekst dyktanda przygotowała i odczytała Pani Elżbieta Laskowska- profesor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, która od ubiegłego roku objęła honorowy patronat nad imprezą.

Do sprawdzenia swoich ortograficznych umiejętności przystąpiło 71 uczestników. Uczniowie nie narzekali na zawiłości polskiej ortografii i zapowiedzieli swój udział w kolejnej edycji dyktanda.

Kto chciałby sprawdzić swoje umiejętności z zakresu ortografii niech zajrzy do tegorocznego tekstu klikając TUTAJ!!!

Życzymy zabawnych potyczek z ortografią!!!