X Muza po angielsku
Opublikowano dnia 10-02-2015 o godz. 18:08
Opracowanie: JJ

W środę 11 lutego o godzinie 11:40 w sali kinowej XV Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy odbędzie się inauguracja projektu „X Muza po angielsku” przygotowanego i realizowanego od tego roku przez nauczycieli języka angielskiego: panią profesor Joannę Pliszkę, Małgorzatę Kowalską, Mariolę Kutyłę, Izabelę Włodarczyk oraz pana profesora Jacka Jurkiewicza.

Głównym celem projektu jest upowszechnianie edukacji filmowej i filmu jako narzędzia edukacyjnego, podnoszenie poziomu nauczania języka angielskiego poprzez łączenie nauki języka z formami teatralnymi oraz wykorzystanie podstawowych technik filmowych do realizacji grupowego projektu filmowego.

W projekcie, którego poszczególne etapy będą odbywać się w naszej szkole raz w miesiącu, będzie uczestniczyć 40 uczniów z Gimnazjum Nr 5, 9, 23 oraz 52 w Bydgoszczy, Bydgoskiego Gimnazjum Klasycznego oraz Gimnazjum przy Zespole Szkół w Dąbrowie Chełmińskiej. Każdego miesiąca uczestnicy projektu będą mieli możliwość obejrzenia filmu w języku angielskim oraz wzięcia udziału w panelu dyskusyjnym dotyczącym tematyki filmu. Przewidziane jest również uczestnictwo  w warsztatach prowadzonych przez doświadczonych filmowców oraz aktorów, którzy przybliżą młodym ludziom tajniki tworzenia filmów. Zdobytą w ten sposób wiedzę uczniowie będą mogli wykorzystać  do realizacji własnych krótkich form filmowych, które zostaną  zaprezentowane w czerwcu  podczas II Multimedialnego Przeglądu Filmowego będącego jednocześnie finałem projektu.