LET YOUR SOUL SPEAK – V EDYCJA KONKURSU rozstrzygnięta!!!
Opublikowano dnia 19-12-2014 o godz. 00:08
Opracowanie: PL

11 grudnia 2014 gościliśmy uczestników V edycji konkursu recytatorskiego w języku angielskim: LET YOUR SOUL SPEAK. W tegorocznej edycji udział wzięło 22 uczestników z bydgoskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (Gim 9, Gim 17, Gim 53, Zespołu Szkół LO nr 19, Zespołu Szkół nr 27, I LO, VI LO, VIII LO, IX oraz XV LO). Podczas konkursu mieliśmy okazję usłyszeć interpretacje wierszy m.in. W. Blake’a, W. Shakespear’a , J.R.R. Tolkiena czy R. Frosta, ale również fragmenty prozy czy bajek („Cinderella”, „Little Red Riding Hood”). Komisja oceniała uczestników uwzględniając nie tylko poprawność językową i zapamiętanie tekstu, ale także ekspresję, komunikatywność oraz interpretację prezentowanych utworów.

Jury postanowiło konkursu przyznać  NAGRODY:

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

Anna Świtała (VI LO)

Mikołaj Bogusz  (XV LO)

Małgorzata Domaradzka (VIII LO)

W kategorii szkół gimnazjalnych:

Julia Pieczka (Gim 17)

III miejsce ex (eaquvo)

Adrianna Rożniak (ZSnr27) i Kamila Sobczk (Gim 53)

oraz  WYROŻNIENIE :

Luiza Matyszewska (I LO)

Konkurs odbył się w  kinie „Jeremi” , a w przerwie uczestnicy mogli obejrzeć krótkie o naszej szkole, m.in. Lipdub XV LO, oraz wysłuchać krótkiego wokalnego występu w wykonaniu  duetu z II d XV LO: Klary i Bartosza. Konferansjerkę poprowadziły uczennice II d XVLO.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII szkoły.