Profesjonalizm i pasja
Opublikowano dnia 09-12-2014 o godz. 20:05
Opracowanie: LM

W poniedziałek (8.12.) salę kinową „Jeremi” wypełniło około 60 osób. Byli to uczniowie z Gimnazjum nr 3 i 5 oraz 53 i 54 M.S., a także licealiści, członkowie koła dziennikarskiego. Uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich, które poprowadzili red. Aleksandra Lewińska oraz fotoreporter, Arkadiusz Wojtasiewicz.

Pierwszy gość opowiadał o codziennej pracy redaktora, wyjaśniał zasady tworzenia artykułów. Dziennikarka przeprowadziła też z uczniami interesujące ćwiczenia redakcyjne.

Z kolei fotoreporter zaprezentował swoje profesjonalne zdjęcia, owoc kilku lat pracy w gazecie. Każdą fotografię opatrzył komentarzem.

Miło było posłuchać żurnalistów, którzy – mimo niełatwej ostatnio sytuacji dziennikarstwa prasowego – pasjonują się tym, co robią i potrafią o tym opowiedzieć.

Cieszyły też liczne pytania, jakie zadawała redaktorom młodzież, co tylko świadczyło o tym, że zajęcia okazały się dla nich interesujące.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.