Konferencja naukowa: Wielokulturowość
Opublikowano dnia 19-03-2008 o godz. 14:11
Opracowanie: EA

W dniach 31.III- 2.IV.2008r odbędzie się kolejna już konferencja naukowa zorganizowana przez II i XV Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy. Jej temat główny to: „ Między tożsamością a współistnieniem, czyli o granicach tolerancji”. Pierwszego dnia uczniowie będą mogli wysłuchać wykładów p. Małgorzaty Platajs – dyrektora Towarzystwa Biblijnego w Polsce, ks. dr. Mirosława Kiedzika, p. dr Teresy Stanek, p. płk. Marka Dragona, p. dr. Tomasza Kawskiego, p. mgr. Bartłomieja Krupy. 1.IV uczniowie wezmą udział w warsztatach -> ( 7 grup warsztatowych, każdy uczestniczy w 2 wybranych przez siebie grupach po 90 minut). Trzeciego dnia Konferencji spotykamy się w kościele MBNP ul. Ugory 12, gdzie prelegenci: - rabin Maciej Pawlak – wyznanie mojżeszowe - ks. Janusz Olszański – Kościół ewangelicko – metodystyczny - ks. Marcin Puziak – Kościół rzymsko – katolicki - ks. Kanonik Jarosław Dmitruk – Kościół prawosławny - ks. Marek Łoskot – Kościół ewangelicko – reformowany przybliżą nam prawdy swojej wiary. Dokładny plan konferencji wraz z tematami warsztatów wywieszony jest w gablocie przy sali nr 203. Informacji udziela p. prof. Ewa Adamczyk.