Wystrzałowe uwalnianie książek od zapomnienia
Opublikowano dnia 24-06-2014 o godz. 08:58
Opracowanie: EA

Jak co roku w dniu 17 VI 2014r. uczniowie naszej szkoły brali udział obchodach Święta Wolnych Książek .

Był uroczysty przemarsz przez miasto, happening, wystrzał z wiatrówki, zabawy i wspólne czytanie bajek m.in. przez Rafała Bruskiego, Jolantę Baziak, Iwonę Waszkiewicz, Zdzisława Prussa, Stefana Pastuszewskiego, Urszulę Guźlecką, Pawła Beręsewicza

Wydarzenie zorganizowano już po raz jedenasty, miało ono zwrócić uwagę na to, jak ważną rolę w życiu człowieka pełni książka.

Koordynator imprezy, pani Jolanta Niwińska ogłosiła Bydgoszcz stolicą ruchu bookcrossingowego w Polsce.

O godz. 13: 30 zabawa przeniosła się z Wyspy Młyńskiej do Miejskiego Centrum Kultury, gdzie z czytelnikami spotkał się autor powieści dla dzieci- Paweł Beręsewicz.

Obszerniejsze informacje o imprezie uzyskacie czytając Express Bydgoski i Gazetę Pomorską.