Indeks mamy w kieszeni – sukces ogólnopolski!!!
Opublikowano dnia 01-06-2014 o godz. 19:47
Opracowanie: WM

Miło mi poinformować, że 29.05.14 dwie uczennice naszej szkoły – Aleksandra Lebioda i Sandra Pawłowska - przystąpiły do egzaminu finałowego XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Historia i kultura Żydów polskich”, który co dwa lata organizowany jest przez Fundację „Shalom” z Warszawy (tam też odbył się finał). Egzamin polegał na obronie tez postawionych w pracy konkursowej oraz wykazaniu się wiedzą z zakresu tematycznego poruszanego w rozprawie i ogólnym rozeznaniem w przedmiocie konkursu. Poziom prac, jak i poziom egzaminu, co podkreślali organizatorzy, był bardzo wysoki i nad wyraz wyrównany.

Odnieśliśmy sukces – Sandra Pawłowska zajęła DRUGIE MIEJSCE W POLSCE!!! Oprócz nagród rzeczowych (tablet, książki) Sandra – uczennica klasy drugiej -  otrzymała indeks na wybrane kierunki  kształcenia humanistycznego na Uniwersytecie Warszawskim. Kierunki te to: filologia polska, filologia hebrajska, judaistyka, historia. Aleksandra Lebioda, z bardzo wysoką notą punktową i oceną, została wyróżniona tytułem finalistki konkursu i otrzymała cenne nagrody książkowe. Uczennice do konkursu przygotowywał i czuwał nad merytoryczną stroną prac mgr Michał Wawrzyński.

Na uwagę zasługują dwa aspekty tego wydarzenia. Pierwszy to ten, że w konkursie braliśmy udział już po raz drugi – wcześniej (2012) do finału ogólnopolskiego dotarła absolwentka naszej szkoły Agata Nowakowska. Drugi to fakt, że z Bydgoszczy startowały tylko dwie nasze uczennice (informacja uzyskana od organizatorów) i obie dostały się do ścisłego finału. Do egzaminu zakwalifikowało się i przystąpiło 81 (na ponad 200 prac nadesłanych) osób z całej Polski.  Warto też dodać, że konkurs odbywa się pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz Premiera Donalda Tuska. Uczestnicy zostali zaproszeni do Pałacu Prezydenckiego na zwiedzanie i spotkanie z podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP ds. twórczości, dziedzictwa i kultury panem Maciejem Klimczakiem. Poniżej prezentujemy zdjęcia z tego wydarzenia.   GRATULUJEMY!