Finał VI Edycji Konkursu Gramatyczno-Leksykalnego
Opublikowano dnia 10-04-2014 o godz. 14:18
Opracowanie: IT

Dnia 9 kwietnia 2014 w naszej szkole odbyła się VI Edycja Międzyszkolnego Konkursu z Języka Angielskiego i Niemieckiego dla Gimnazjalistów. Konkurs organizowany jest w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego, a organizatorkami są prof. Iwona Łukaszewicz, prof. Kamila Wiśniewska oraz prof. Marcin Maćkiewicz.

Gimnazjaliści mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe w teście leksykalno-gramatycznym. Odwiedziło nas 17 gimnazjów z Bydgoszczy. Najlepszymi okazali się:

Język angielski:

1. Katarzyna Orłowska z Gimnazjum nr 17.

2. Aleksandra Klóska z Gimnazjum nr 3 oraz Milena Milbrandt z Gimnazjum nr 48.

3. Marcin Kulczak z Gimnazjum nr 35.

Język niemiecki:

1. Julia Ponczek z Gimnazjum nr 51.

2. Aleksandra Janaszek z Gimnazjum nr 17.

3. Agata Świeżawska z Gimnazjum nr 47.

Podczas gdy uczniowie walczyli o miano najlepszego poligloty, nauczyciele brali udział w warsztatach metodycznych przygotowanych przez doradców metodycznych Wydawnictwa ‘Nowa Era’ panią  Ewę Białoszycką oraz panią Karoline Palinską z WSZP.

Po napisaniu testu uczniowie mieli okazję zobaczyć  projekcje filmu ‘Biegnij Lola, biegnij’ w reżyserii Toma Tykwera w sali kinowej. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy za rok!

Więcej zdjęć w GALERII ZDJĘĆ.