Spotkanie z reżyserem filmów dokumentalnych Maciejem Cuske
Opublikowano dnia 08-04-2014 o godz. 11:41
Opracowanie: pedagog

Maciej Cuske urodzony w 1972 r. w Bydgoszczy, reżyser filmów dokumentalnych, absolwent Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie. Twórca takich filmów jak: „I co wy na to Gałuszko” (2000r. ), „Cisza – Narodziny” (2003r.), „Kuracja” (2004r.), „Antykwariat” (2005r.), „Elektryczka” (2006r.), „Na niebie na ziemi” (2007r.), „Dekalog III. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił” (2008r.), „Andrzej Wajda: Róbmy zdjęcie!” (2009r.), „Daleko od miasta” (2011r.). Jego ostatni film fabularny pt. „Stacja Warszawa” wchodzi właśnie na ekrany kin. Taką osobliwość mieliśmy okazję gościć w poniedziałek 07 kwietnia podczas pokazu jednego z jego filmów „Dekalog III. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił’. Po projekcji filmu mieliśmy okazję na rozmowę z reżyserem, śmiałe pytania i szczere odpowiedzi. Dyskusję moderował prof. M. Laskowski, wątki religijne uzupełniał i wątpliwości rozwiewał ks. P. Wachowski. Wszystkim obecnym na pokazie uczniom serdecznie dziękujemy!

Więcej zdjęć w GALERII ZDJĘĆ.