Spotkanie z poezją w trzech językach
Opublikowano dnia 09-12-2013 o godz. 22:08
Opracowanie: KM

W blasku świec… Przy delikatnym akompaniamencie gitary… W takiej nastrojowej atmosferze dnia 5 grudnia w czytelni szkolnej odbyła się tegoroczna edycja popołudniowych spotkań z poezją w języku angielskim, niemieckim i – po raz pierwszy – rosyjskim. Ponad 20 uczniów klas licealnych i gimnazjalnych podjęło się niełatwego zadania i przygotowało własną interpretację utworów poetyckich w języku W. Szekspira, J.W. Goethego i B. Okudżawy. Pojawił się również akcent wokalny – kołysanka Brahmsa – w przepięknym wykonaniu uczennicy kl. 2d Darii Barszczyk. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wyjątkowe chwile, a tych, którzy nie mieli okazji ich przeżyć zapraszamy do galerii zdjęć.

Organizatorzy: prof. Mariola Kutyła, prof. Mariola Schiller, prof. Tatiana Jankowska