Mistrzostwa Bydgoszczy: pływanie
Opublikowano dnia 07-11-2013 o godz. 19:27
Opracowanie: RM

Licealiada

29 października na naszym szkolnym basenie odbyły się Mistrzostwa Bydgoszczy Szkół Ponadgimnazjalnych w Pływaniu. W zawodach wzięły udział reprezentacje 16 szkół. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali w pięciu konkurencjach indywidualnych i sztafecie. Drużyna żeńska i męska Zespołu Szkół nr 5 zostały mistrzami Bydgoszczy i awansowały do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się również w naszej szkole 15 listopada.

Punkty dla Zespołu Szkół nr 5 zdobywali:

Drużyna dziewcząt:

Hanna Bakuniak, Aleksandra Ciupa, Adrianna Dornowska, Monika Nagórska, Marta Pawłowska, Patrycja Stachowicz, Dominika Woroniecka.

Drużyna chłopców:

Karol Bagrowski, Filip Ciesielski, Tomasz Niemczyk, Bartosz Piechowiak, Dawid Pietrzak, Dawid Pytliński, Michał Urbański, Mateusz Żurawicz.

Gimnazjada

5 listopada również na basenie Zespołu Szkół nr 5 MS, odbyły się Mistrzostwa Bydgoszczy Szkół Gimnazjalnych w Pływaniu. W zawodach wzięły udział reprezentacje 17 szkół. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali w pięciu konkurencjach indywidualnych i sztafecie.

Drużyna żeńska (1 miejsce) i męska 54 Gimnazjum MS (1 miejsce) awansowały do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 19 listopada w Toruniu.

Punkty dla Gimnazjum 54 MS zdobywali:

Drużyna dziewcząt:

Natalia Fryckowska, Julia Gus, Paula Kajko, Daria Olbińska, Klaudia Piotrowska, Roksana Słupek, Sara Tomasik, Weronika Woroniecka.

Drużyna chłopców:

Andrzej Bodzioch, Patryk Dembski, Patryk Drapiewski, Szymon Krawisz, Dominik Krukowski, Jakub  Magielski, Kacper Szczepański, Patryk Wenda.

Zawodnikom i trenerom gratulujemy i życzymy udanych występów w Finałach Wojewódzkich.