EUROPA - NASZ WSPÓLNY DOM 2013
Opublikowano dnia 09-09-2013 o godz. 18:42
Opracowanie: PL

Już po raz drugi nasza szkoła gościła wolontariuszy zagranicznych. Tym razem byli to goście z Bułgarii, Cypru, Portugalii, Węgier oraz Włoch, wraz z opiekunką grupy, Anną Borsaro którzy dotarli do naszej szkoły 6 września. Wolontariusze przyjechali do Bydgoszczy w ramach międzynarodowej akcji woluntarystycznej, European Voluntary Service (EVS), której celami jest m.in. rozwijanie solidarności oraz promocja tolerancji między młodymi ludźmi Unii Europejskiej.

Wolontariusze przygotowali lekcje, na których w ciekawy sposób opowiadali o zabytkach, tradycjach,  zwyczajach i kulturze swoich krajów. Uczniowie mieli tez okazję nauczyć się trochę języka węgierskiego, a także odczytywać swoje imiona po węgiersku i grecku . Poznali kroki tradycyjnych tańców bułgarskich i cypryjskich oraz wykonywali rybę w technice orgiami. Rozwiązując quizy mogli też sprawdzić , czego dowiedzieli się z tych spotkań. Lekcje prowadzone były w języku angielskim.

W sprawne przeprowadzenie lekcji zaangażowali się nauczyciele języka angielskiego, a nasi wolontariusze w sali 27 przygotowali dla gości słodki poczęstunek.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w GALERII ZDJĘĆ.