Zwycięstwo naszej dziennikarki
Opublikowano dnia 18-06-2013 o godz. 18:32
Opracowanie: LM

Uczennica kl. 2d, Sandra Gill, została finalistką II Olimpiady Medialnej.

Zawody odbyły się 14 i 15 czerwca w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. W pierwszym dniu Sandra stanęła przed komisją, by m.in. „obronić” swoją ramówkę, którą przygotowała dla Telewizji Polskiej. W drugim dniu zmagań finaliści toczyli między sobą zażarte dyskusje w ramach tzw. debat oxfordzkich.

Tuż przed ogłoszeniem wyników odbył się niezwykle interesujący panel dyskusyjny z udziałem m.in. Jarosława Gugały, prezentera Wydarzeń z Polsatu oraz Krzysztofa Lufta, dziennikarza, obecnie członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na temat kondycji mediów publicznych i komercyjnych.

W tegorocznej edycji Olimpiady Medialnej wzięło udział ponad 300 licealistów z całej Polski. Dwa pierwsze etapy konkursu polegały na rozwiązaniu testów z zakresu wiedzy i umiejętności związanych z nowoczesnymi mediami, komunikowaniem, prawem autorskim i filmem. Podczas trzeciego etapu uczniowie mieli za zadanie stworzyć własną ramówkę dla TVP. Do ścisłego finału dostało się 24 zawodników.

Na dwóch pierwszych zdjęciach Sandra (w środku) podczas debaty oxfordzkiej; na trzeciej fotografii uczestnicy panelu (od lewej): prof. Wiesław Godzic, medioznawca, Krzysztof Luft, Jarosław Gugała oraz Maciej Jakubczyk z Fundacji Nowe Horyzonty. Na ostatnim zdjęciu laureaci i finaliści.

Serdecznie gratulujemy Sandrze i życzymy dalszych sukcesów!