Uroczyste zakończenie XII Fordońskiego Turnieju WiedzyAlgorytmicznej 2013
Opublikowano dnia 14-06-2013 o godz. 16:11
Opracowanie: MM

Dnia 14 czerwca 2013 roku o godz. 15.00 odbyło się w czytelni szkolnej uroczyste zakończenie XII Fordońskiego Turnieju Wiedzy Algorytmicznej 2013. Konkurs organizowany jest w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego przez XV Liceum Ogólnokształcące przy współpracy Wydziału Matematyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i kierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych interesujących się algorytmiką i programowaniem. W tym roku w konkursie udział wzięło 44 uczniów, z których zostało zakwalifikowanych do finału 17 najlepszych algorytmików z Bydgoszczy, którzy rywalizowali ze sobą tworząc programy komputerowe w wybranym przez siebie języku programowania. Po pięciu godzinach intensywnej pracy uczniów komisja w składzie: dr Katarzyna Chmielewska (przedstawiciel UKW), mgr Agnieszka Wiśniewska (nauczyciel matematyki XV LO) i mgr Marcin Maćkiewicz (nauczyciel informatyki XV LO) oceniła programy uczniów zwracając uwagę na ich zgodność z określonym zadaniem oraz wydajność stworzonych algorytmów wyłaniając laureatów XII FTWA 2013 (link do strony konkursu). Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rozdania nagród w GALERII ZDJĘĆ. Wszystkim finalistom gratulujemy bardzo dużej wiedzy algorytmicznej i umiejętności programistycznych. Zapraszamy do udziału w XIII edycji Fordońskiego Turnieju Wiedzy Algorytmicznej w II semestrze roku szkolnego 2013/2014.