Legalnie…
Opublikowano dnia 28-05-2013 o godz. 21:37
Opracowanie: LM + KB

Myślisz, że Internet to studnia bez dna, do której możesz sięgać bez względu na konsekwencje? Nic bardziej mylnego. Jak więc korzystać z internetowych źródeł, by żyć zgodnie z prawem?

Dowiadywała się o tym II klasa humanistyczna podczas wykładu Wspieraj kulturę, korzystaj z legalnych źródeł, zorganizowanego przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w miniony poniedziałek (27.05.). Znawczyni tematu, Aleksandra Sieńkowska oraz towarzysząca jej Pani prawnik zapoznały uczniów z działaniem portalu legalnakultura.pl, który gromadzi serwisy udostępniające dzieła kultury na mocy legalnych licencji.

Z jakich portali warto więc czerpać wytwory kultury, aby były one legalne? O tym dowiesz się wkrótce z ostatniego w tym roku szkolnym numeru Fabryki Słowa, a już teraz obejrzyj zdjęcia ze spotkania.