Konkurs Historii Dyplomacji im. Leona Wasilewskiego
Opublikowano dnia 22-04-2013 o godz. 19:16
Opracowanie: DP

W sobotę, 20 kwietnia 2013 r., odbył się finał organizowanego przez XV Liceum Ogólnokształcące Konkursu Historii Dyplomacji, którego patronem jest Leon Wasilewski - pierwszy minister spraw zagranicznych Odrodzonej Rzeczypospolitej. Uczniowie rywalizowali prezentując wiedzę na jedno z trzech zagadnień: 1. Wielcy dyplomaci - koncepcje, osiągnięcia i porażki wybranej postaci; 2. Sukcesy polskiej polityki zagranicznej. Analiza wybranego przypadku (idea, wydarzenie, dokument, postać); 3. Dyplomacja w służbie rozwiązywania konfliktów XX w. - interpretacja wybranego wydarzenia. Informujemy, że tegorocznym zwycięzcą została uczennica klasy 1b XV LO, Sandra Pawłowska. Kolejne miejsca zajęli: Marta Wrzesińska VIII LO, Kinga Gajdel XV LO, Piotr Dratwiński XV LO.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i już zapraszamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku szkolnym.