Wielomecz pływacki
Opublikowano dnia 10-04-2013 o godz. 18:10
Opracowanie: RM

W Poznaniu w dniach 6-7 kwietnia odbył się wielomocz pływacki juniorów, chłopców ur. 1997-98 i dziewcząt ur. 1999, z udziałem reprezentacji: Brazylii, Cypru, Czech, Finlandii, Izraela, Szwajcarii, Turcji, Portugalii, Ukrainy i Polski. Do reprezentacji naszego kraju, Polski Związek Pływacki powołał między innymi dwoje zawodników MUKS Piętnastka: Julię Gus (kl. I 54 Gimn.MS, trenerzy: Bartosz Ronkiewicz i Robert Strzałka) Dawida Pietrzaka (kl. III 54 Gimn.MS, trenerzy: Tomasz Iwanowski i Daniel Grzyb). Bardzo dobrze zaprezentowała się Julia Gus, zdobywając połowę medali wywalczonych przez Polki:

Na podium stanął również Dawid Pietrzak. Zdobył brązowy medal w wyścigu na 200m st. zmiennym. W punktacji drużynowej Polki zajęły wraz z Brazylijkami pierwsze miejsce, a Polacy – drugie, za Brazylią. Zawodnikom i trenerom gratulujemy!