Dziennikarz jak James Bond
Opublikowano dnia 02-04-2013 o godz. 22:07
Opracowanie: LM

Pod poduszką trzymam… telefon komórkowy – wyznał licealistom naszej szkoły Jarosław Lewandowski, redaktor TVP, który gościł na obiektach sportowych w miniony wtorek (26.03.). Bywa tak, że stanie się coś ważnego i trzeba wysłać tam dziennikarzy – dodał.

Szef „Zbliżeń” opowiadał o początkach swojej kariery. Zaczynał od radia, dopiero potem trafił do telewizji. Był reporterem, a obecnie jest prezenterem i wydawcą głównego programu informacyjnego w naszym mieście. Redaktor pokazywał też zdjęcia ze swoich wypraw do Iraku i Afganistanu. Wspominał o cechach dobrego dziennikarza telewizyjnego: pewności siebie, przebojowości, elokwencji i obyciu. Nie mniej istotne są dykcja i wygląd – dodał.   

Na spotkaniu, na którym gościły klasy 1 i 2 humanistyczne oraz klasa językowa, nie zabrakło pytań, m.in. o godzenie kariery zawodowej z życiem prywatnym. Pan Lewandowski zapewniał, że nie jest to łatwe.

Prelekcja odbyła się w ramach IV Debaty Humanistycznej. Zdjęcia ze spotkania tutaj, natomiast pod tym adresem znajduje się artykuł naszej uczennicy o tym wydarzeniu: http://infofordon.pl/spotkanie-z-redaktorem

Na zdjęciu członkowie koła dziennikarskiego wraz z red. Jarosławem Lewandowskim.

<<< WSTECZ