Złoto za pierwszą pomoc dla Gimnazjum53!
Opublikowano dnia 17-03-2013 o godz. 21:16
Opracowanie: MC

16 marca br. po raz szósty odbyły się Zawody Pierwszej Pomocy PCK dla Szkół Gimnazjalnych. Do wyścigu o pierwsze miejsce stanęło 13 drużyn z powiatu bydgoskiego. Czteroosobowe ekipy miały za zadanie udzielić pierwszej pomocy na dwóch stacjach urazowych (m.in. przy pogryzieniu przez psa oraz utracie przytomności), wykonać prawidłowo resuscytację krążeniowo-oddechową oraz rozwiązać test teoretyczny. W międzyczasie gimnazjaliści mogli wziąć udział w szkoleniu AED oraz bardzo ciekawym wykładzie na temat prawa humanitarnego. Na podium pierwszopomocowego wyścigu uplasowali się:

I miejsce: Gimnazjum nr 53 w Bydgoszczy

Marek Prochowski

Agata Reimann

Aleksandra Stefańska - kapitan

Katarzyna Żywica

Zespół przygotowała Zofia Ernest – Mistrzyni Polski 2012  Mistrzostw Pierwszej Pomocy

II miejsce: Pałac Młodzieży w Bydgoszczy

III Miejsce: Gimnazjum nr 2 w Solcu Kujawskim

Pragniemy zaznaczyć, że współorganizatorem zawodów było XV LO, a sędzią głównym konkurencji została nasza absolwentka – Paulina Kolasa, mistrzyni Polski 2010 Mistrzostw Pierwszej Pomocy.

Na zawodach panowała niezwykle przyjazna atmosfera i zdrowa rywalizacja za co serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom!