Mistrzostwa Bydgoszczy - pływanie
Opublikowano dnia 01-11-2012 o godz. 07:48
Opracowanie: RM

Gimnazjada 24 października na basenie Zespołu Szkół nr 5 MS odbyły się Mistrzostwa Bydgoszczy Szkół Gimnazjalnych w pływaniu. W zawodach wzięły udział reprezentacje 19 szkół. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali w pięciu konkurencjach indywidualnych i sztafecie. Drużyna żeńska (1 miejsce) i męska 54 Gimnazjum MS (1 miejsce) awansowały do Finału Wojewódzkiego. Dziewczęta 53 Gimnazjum zajęły 12 miejsce, a chłopcy – 11 miejsce. Dziewczęta 54 Gimnazjum MS: Monika Nagórska, Sara Tomasik, Ada Dornowska, Weronika Woroniecka, Paula Kajko, Marta Rzepa, Martyna Sztukowska, Daria Olbińska. Chłopcy 54 Gimnazjum MS: Mateusz Żurawicz, Oskar Jagodziński, Patryk Wenta, Andrzej Bodzioch, Michał Urbański, Kacper Knapowski, Michał Fac, Dawid Pietrzak, Jan Gierszewski. Dziewczęta 53 Gimnazjum: Małgorzata Pietkun, Joanna Ostapczuk, Julia Chmielewska, Małgorzata Brzuchalska, Katarzyna Żywica. Chłopcy 53 Gimnazjum: Jan Ledworowski, Mikołaj Marwitz, Szymon Żmijewski, Maciej Meler. Licealiada 29 października również na naszym szkolnym basenie odbyły się Mistrzostwa Bydgoszczy Szkół Ponadgimnazjalnych w pływaniu. W zawodach wzięły udział reprezentacje 16 szkół. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali w pięciu konkurencjach indywidualnych i sztafecie. Drużyna żeńska XX LO MS (1 miejsce) i XV LO (3 miejsce) oraz męska XX LO MS (1 miejsce), awansowały do Finału Wojewódzkiego. Chłopcy XV LO zajęli 5 miejsce. Dziewczęta XX LO MS: Adrianna Rudzińska, Julia Krzekotowska, Aleksandra Ciupa, Marta Pawłowska, Dominika Woroniecka, Agata Mańczak, Hanna Bakuniak Chłopcy XX LO MS: Kamil Biela, Filip Ciesielski, Tomasz Niemczyk, Karol Bagrowski, Patryk Krzewiński, Dawid Pytliński. Dziewczęta XV LO: Agata Siwek Ib, Agnieszka Ernest IIa, Zofia Ernest IIIa, Paulina Nowak IIa. Chłopcy XV LO: Kacper Fac IIIa, Igor Pawełek Ia, Kajetan Pawłowski Id, Jan Gołata Ib. Finał wojewódzki Gimnazjady i Licealiady w pływaniu odbędzie się 28 listopada, pierwszy raz na naszym szkolnym basenie.