Uwaga !
Opublikowano dnia 18-08-2012 o godz. 05:56
Opracowanie: MR

W dniach 6-8 lipca 2012 r. na szczecińskim 50-metrowym basenie „Floating Arena” odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat w pływaniu. MUKS Piętnastkę Bydgoszcz reprezentowało 6 zawodniczek i 8 zawodników. Pierwszy dzień okazał się bardzo udany, gdyż aż siedem osób awansowało do popołudniowych finałów. Jako pierwsza popołudniu wystartowała Paula Kajko zajmując 18 miejsce na 50 m stylem dowolnym. Następnie ruszyła do boju Klaudia Piotrowska, która w pięknym stylu zajęła 2 miejsce w finale B na 100 m stylem motylkowym. 15 miejsce na tym samym dystansie w kategorii chłopców zajął Oskar Jagodzinski. W finale B na 200 m stylem dowolnym wystartował Janek Gierszewski i zajął niezłe 12 miejsce. Następne 10 minut było prawdziwym popisem naszych grzbiecistów na 200 m. Najpierw w finale B wystąpiła Dominika Piwko zajmując 15 miejsce, zaraz po niej wystartowali Andrzej Bodzioch, Oskar Jagodziński oraz Patryk Wenda. Zajęli kolejno 5, 7 i 16 miejsce. Emocji nie brakowało i chociaż pierwszego dnia nie zdobyliśmy medalu dobre humory dopisywały, szczególnie Oskarowi Jagodzińskiemu, który w tym dniu wystąpił dwa razy w finałach. Drugi dzień zapowiadał się obiecująco. Po niezłych piątkowych startach czekaliśmy na koleje emocje. Najpierw „eksplodował” popularny Wentyl tj. Patryk Wenda. Z 7 czasem awansował do finału A na 50 m grzbietem. Do finału A awansował także Janek Gierszewski na 200 m stylem zmiennym oraz do finałów B Klaudia Piotrowska (50 motyl), Sara Tomasik (200 grzbiet) oraz Andrzej Bodzioch (50 grzbiet). Niestety dużym rozczarowaniem okazał się występ Dominiki Piwko i Oskara Jagodzińskiego na 200 m stylem zmiennym, którzy na swoim koronnym dystansie zostali zdyskwalifikowani. Po południu świetny występ zanotował „Gierek” kończąc finał A na 200 m stylem zmiennym na 5 miejscu w Polsce. Patryk Wenda zanotował ponownie dobry start i utrzymał swoje 7 miejsce w Polsce na 50 m grzbietem. W finałach B dzielnie walczyli nasi pozostali zawodnicy, ale nie udało się im poprawić swoich miejsc z eliminacji. Klaudia Piotrowska zakończyła 50 m motylem na 16 miejscu, Sara Tomasik 50 m klasykiem na 16 miejscu, a Andrzej Bodzioch 50 m grzbietem na miejscu 18. No i nadeszła niedziela. Dwa dni zawodów i stres spowodował, że do popołudniowych finałów awansowało tylko 5 osób. Wśród nich prym wiedli specjaliści od stylu motylkowego i niezawodni grzbieciści, ale także nasza nadzieja na zimowe Mistrzostwa Polski 2013 w stylu klasycznym Sara Tomasik, która trenuje z nami dopiero od 10 miesięcy. Pierwsza w finale B wystartowała Klaudia Piotrowska na 200 m motylem. Po walce zajęła 16 miejsce. Po Klaudii na start w tej samej konkurencji wyszedł Janek. Niestety konkurencja okazała się bardzo silna i ostatecznie zajął 9 miejsce. Finał B zaliczyła także Daria Olbińska która ostatecznie 100 m grzbietem ukończyła na 18 miejscu. Na 100 m grzbietem w finale A wystąpił nasz faworyt na dzisiejszy dzień Andrzej Bodzioch. Niestety osiągnął czas gorszy niż w eliminacjach i zajął dopiero 8 miejsce. Finał B na 100 m grzbietem to jedyne nasze zwycięstwo „biegowe” w dzisiejszym dniu. A szczęśliwym zwycięzcą z nową życiówką okazał się Oskar Jagodziński. Jako ostatnia indywidualnie na MP 2012 wystąpiła Sara. Z nowym najlepszym czasem zajęła 7 miejsce w finale B na 100 klasykiem. Mistrzostwa Polski w Szczecinie były pierwszymi w naszej karierze na „długim” basenie. Pomimo tego dzięki trenerowi Robertowi Strzałce możemy zaliczyć je do udanych. Szczególne podziękowania należą się naszym sponsorom, bez których nasz wyjazd nie doszedłby do skutku. Są to Pan Jacek Misiorny z Firmy MJM, Pan Radosław Kaczmarczyk z Firmy Elpromet, Pan Sławomir Mikraszewicz ze Sklepu Sportowego Galactic a także firm Sol-Gips, Kerakol, Pan Robert Łada Best Bike Ferrero Polska, Zaorski&Syn, a także osoby prywatne Paweł Budziak, Piotr Kocikowski, Przemysław Drapiewski, Jacek Kajko, Waldemar Tomasik, Adam Zięba, Zuzanna Krukowska, Adam Kowalski, Paweł Tabiasz, Anna Woroniecka, Katarzyna Piotrowska oraz Wojciech Hermelin którzy obdarowali nas licznymi nagrodami i upominkami. Osiągnęliśmy 6 finałów A oraz 13 finałów B. Oprócz miejsc w finałach należy docenić także wszystkie „życiówki” osiągnięte przez zawodników, a w szczególności przez Sarę Tomasik, Patryka Drapiewskiego i Dominika Krukowskiego, którzy poprawili czasy w każdym ze swoich startów.