V Międzyszkolny Konkurs Recytatorski
Opublikowano dnia 25-06-2012 o godz. 13:37
Opracowanie: MŁ

Dnia 12 czerwca 2012 r. o godz. 12.00 w Białym Spichrzu, na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy odbył się V Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem: „Słowami artystów naszego regionu” w ramach projektu: „Łączy nas Bydgoszcz - młodzi w poszukiwaniu własnej tożsamości”. Młodzi deklamatorzy wykazywali się znajomością utworów bydgoskich poetów i pisarzy. W komisji konkursowej zasiedli p. Iwona Rostankowska, p. Jolanta Baziak i p. Stefan Pastuszewski. Gimnazjaliści wykazali się bardzo wysokim poziomem umiejętności recytatorskich, natomiast wśród licealistów bezkonkurencyjni byli uczniowie III i V LO w Bydgoszczy. Gimnazjum: 1. Katarzyna Jędrzejczak (G 3) – I miejsce 2. Anna Szczuka (G 53) – II miejsce 3. Aleksandra Koronowska (G 3) – III miejsce 4. Magdalena Jamiołkowska (G 2) – wyróżnienie 5. Julia Sobczak (G 50) – wyróżnienie 6. Jakub Michalak (G 50) – wyróżnienie Liceum: 1. Karolina Kantorska (III LO) - I miejsce 2. Radosław Pietrowski (V LO) - II miejsce 3. Aleksandra Nowak (III LO) - III miejsce 4. Karolina Sosińska (V LO) – wyróżnienie Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy a zwycięzcom gratulujemy!!!

Konkurs recytatorski był zwieńczeniem międzyszkolnych warsztatów literackich, które odbyły się w kwietniu 2012 r., w XV LO. Pierwszy z nich, pod hasłem: „Wiosna w prozie poetyckiej”, poprowadził p. Stefan Pastuszewski; drugi p. Jolanta Baziak, która podjęła aktualny temat: „Leon Wyczółkowski w anegdocie”.