Sukces
Opublikowano dnia 15-06-2012 o godz. 12:24
Opracowanie: EM

Dnia 6 czerwca Agata Reimann z Gimnazjum nr 53 odebrała w Młodzieżowym Domu Kultury nr 5 nagrodę przyznaną w I Międzyszkolnym Przeglądzie Sztuk Plastycznych Dzieci i Młodzieży pn. „Motyw drzewa – czar krajobrazu” . Przegląd miał charakter konkursowy i skierowany był do wszystkich fordońskich placówek oświatowych . Motywem przewodnim była realizacja projektu związanego z ideą obchodów Roku Leona Wyczółkowskiego. Mistrz palety w Gościeradzu pod Bydgoszczą tworzył impresje na temat kwitnących grusz, jabłoni i śliw a w Borach Tucholskich malował sędziwe cisy, dęby, świerki i sosny. Poetycki sposób patrzenia Leona Wyczółkowskiego na przyrodę i niezwykła jego umiejętność przenoszenia wrażeń na płótno była inspiracją dla naszych młodych twórców. To uczniowie klasy 2ag zdobyli tytuł „srebrnej sztalugi”, najwyższy laur przyznany w kategorii: gimnazjum. GRATULUJEMY!