Obozy pierwszej pomocy - Wielonek 2012 i Mistrzostwa Okręgowe
Opublikowano dnia 27-05-2012 o godz. 19:24
Opracowanie: SM

Już po raz kolejny pierwszoklasiści mogli nabywać umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy na trzydniowym obozie w Wielonku, organizowanym przez profesora Sławomira Maciąga. Turnus pierwszy, poświęcony klasom 1a i 1alMS rozpoczął się 16 maja i trwał trzy dni. Natomiast w dniach 21-23.05 na zajęciach ciężko pracowały klasy: 1b, 1c i 1d. Kadrę instruktorską stanowili uczniowie naszej szkoły, członkowie Grupy Pierwszej Pomocy. Po kilkunastogodzinnych szkoleniach uczniów czekały kolejno: zaliczenia na indywidualnych stacjach urazowych oraz zaliczenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W międzyczasie odbył się kilkudniowy obóz treningowy zespołu pierwszego Grupy Pierwszej Pomocy, który w minioną sobotę zajął I miejsce na mistrzostwach okręgowych pierwszej pomocy PCK w Grudziądzu. Drużyna w składzie: Tomasz Wiśniewski – kapitan (2c), Zofia Ernest (2a), Agnieszka Leszczyńska (2a), Karolina Zabrocka (2a), Atena Zdanowicz (1d) będzie reprezentować województwo kujawsko – pomorskie na etapie centralnym XX Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK, który odbędzie się 9 czerwca w Bydgoszczy. GRATULUJEMY!