XV liceum otworzyło furtkę uniwersytetom

Mistrzowie rodzą się w szkołach

 

<<< O NAS >>>

Ogólniak z charakterem

Wielki Fordoński Piknik Rodzinny

X Muza po angielsku w XV LO

W Fordonie o Bydgoszczy...

Nocny maraton maturalny w XV LO

Selfie? Tylko z Panem Dyrektorem…:-)

Wpis opublikowany dnia 26-03-2015 o godz. 22:01. Opracowanie: Michał Laskowski

informacja

Zdjęcie to nie jedyna niespodzianka – nasz rozmówca opowiada o życiu prywatnym! Co jeszcze? Jeden z nauczycieli zdradza, w jakim dziwnym miejscu spędził kiedyś noc. Chcesz wiedzieć który? Koniecznie kup jutro najnowszą „Fabrykę Słowa”!

Na długiej przerwie, przed pokojem nauczycielskim, a także na korytarzach, spotkasz szkolnych redaktorów z kolorowym magazynem. Dla miłośników historii i WOS-u specjalne dodatki – „Manufaktura” i „Obserwator”. Dla szczęśliwców, miłośników relaksu:-) -  kupon na niepytanie. 

Życzymy wszystkim miłego zaczytania!

Redaktorki Ada i Marta przysłuchują się warsztatom z liberatury podczas Dnia Nauki w XV LO. 

[LM]

Kartki świąteczne od firmy uczniowskiej XV-pol-tech

Wpis opublikowany dnia 26-03-2015 o godz. 21:20. Opracowanie: Zabłocka Paula (XV-pol-tech)

informacja

Niebawem Święta Wielkanocne! Przygotowaliśmy więc na sprzedaż kartki świąteczne wykonane metodą qulingu.

Kartki dostępne są w różnych rozmiarach, również na zamówienie. Małe (standardowe) kartki są po 5 zł, natomiast duże (format A5) po 8zł.
Kartki sprzedawane będą przy pokoju nauczycielskim na dużych przerwach od poniedziałku 30 marca do środy 1 kwietnia.

[Zabłocka Paula (XV-pol-tech)]

Przywitaj wiosnę z Piętnastką

Wpis opublikowany dnia 26-03-2015 o godz. 00:34. Opracowanie: Agnieszka Wiśniewska

informacja

Dnia 20 marca 2015 roku odbyła się w XV LO coroczna impreza popularnonaukowa "Przywitaj wiosnę z Piętnastką", podczas której zaprezentowaliśmy dorobek pracy naukowej i artystycznej uczniów zarówno naszej szkoły, jak i z zaproszonych tego dnia do nas placówek.

W naszych skromnych progach tłumnie pojawili się wraz z opiekunami uczniowie Gimnazjum nr 1, 2, 3, 5, 9 oraz Gimnazjum z Dąbrowy Chełmińskiej. Spotkania odbywały się w salach, pracowniach i laboratoriach, a prowadzili je wykładowcy akademiccy, dziennikarze oraz studenci zaprzyjaźnionych uczelni wyższych naszego regionu. Wszystkie propozycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a zwłaszcza doświadczenia naukowe, pokaz robotów czy warsztaty teatralne. W przerwach mogliśmy podziwiać zaćmienie słońca. Całości dopełnił wykład o możliwościach drukarki 3D, który odbył się w jedynej, mieszczącej się w budynku naszej szkoły, fordońskiej sali kinowej.


 

Dzień nauki miał zachęcić uczniów do zainteresowania się naukami ścisłymi, a także do odkrywania swoich pasji. Jesteśmy pełni nadziei, że tak właśnie się stało.


 

Zachęcamy również do obejrzenia NOWYCH ZDJĘĆ Aleksandry Cichockiej z tego wydarzenia klikając TUTAJ.

[AW]

Etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego

Wpis opublikowany dnia 25-03-2015 o godz. 21:13. Opracowanie: Rafał Gontarczyk

informacja

24 marca 2015 odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego organizowanego przez Stowarzyszenie Civitas Christiana, w którym udział wzięło 10 uczniów XV LO i XX LO MS.
Najlepsi uczniowie:
1. Bartłomiej Bojarowicz 3a LO
2. Mateusz Szerwiński 2a LO
3. Aleksandra Wolna 3a LO MS
Zwycięzcom gratulujemy.
Wszystkie WYNIKI.

[GN]

X Muza po angielsku

Wpis opublikowany dnia 25-03-2015 o godz. 21:09. Opracowanie: Mariola Kutyła

informacja

Dnia 18 marca 2015 roku w naszej szkole obyło się drugie spotkanie organizowane w ramach projektu X Muza po angielsku. W sali kina Jeremi ponownie gościliśmy 8 grup z sześciu gimnazjów z Bydgoszczy i okolic. Celem spotkania było, przede wszystkim, doskonalenie kompetencji językowych, zwłaszcza umiejętności komunikacyjnych. Uczestnicy projektu mieli okazję obejrzeć oryginalną wersję językową komedii romantycznej „Notting Hill”. Zarówno przed projekcją, jak i po jej zakończeniu brali udział w panelu dyskusyjnym na temat prezentowanego filmu; rozwiązywali też  ćwiczenia tematyczne wzbogacające słownictwo. Grupy projektowe dokonały też wyboru scen z filmu, które we własnej interpretacji, w formie 5-minutowego filmu zaprezentują podczas kolejnego spotkania.

Organizatorami projektu są: prof. Małgorzata Kowalska, Mariola Kutyła, Joanna Pliszka, Izabela Włodarczyk, Jacek Jurkiewicz.

Więcej zdjęć w GALERII ZDJĘĆ.

[KM]

Finał V edycji konkursu „Bydgoszcz - my home town”

Wpis opublikowany dnia 25-03-2015 o godz. 20:18. Opracowanie: Mariola Kutyła

informacja

Dnia 19 marca 2015 w naszej szkole odbył się finał V Międzygimnazjalnego Konkursu Wiedzy o Bydgoszczy w Języku Angielskim Bydgoszcz – my home town. Konkurs organizowany jest w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego, a Honorowy Patronat sprawuje nad nim Prezydent Miasta Bydgoszczy. Celem przedsięwzięcia jest rozwijanie zdolności językowych młodzieży, jak również pogłębianie wiedzy o grodzie nad Brdą i umacnianie poczucia lokalnej tożsamości.

Uczestników etapu finałowego V edycji konkursu wyłoniono spośród prawie 140 uczniów 15 bydgoskich gimnazjów. W I etapie wykazali się oni największą wiedzą z zakresu historii, geografii, kultury oraz życia codziennego naszego miasta. Zadaniem finalistów było przygotowanie ustnej prezentacji w języku angielskim, połączonej z  prezentacją multimedialną, na temat Bydgoszcz, jakiej nie znacie. Za umiejętności językowe oraz ciekawy sposób zaprezentowania tematu nagrody otrzymali:

 

Mikołaj Hetzig z Gimnazjum nr 47 – I miejsce

Radosław Śmidoda z Gimnazjum nr 23 – II miejsce

Kamila Jaje z Gimnazjum nr 17 – III miejsce

Emilia Szajerska z Gimnazjum nr 51 - wyróżnienie

 

Wszystkim nagrodzonym oraz pozostałym finalistom serdecznie gratulujemy.

Organizatorzy: prof. Mariola Kutyła, prof. Izabela Włodarczyk

Więcej zdjęć znajduje się w GALERII ZDJĘĆ.

[KM]

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu

Wpis opublikowany dnia 20-03-2015 o godz. 21:53. Opracowanie: Małgorzata Sikorska

informacja

Nowoczesny Polak Patriota nie wstydzi się swojego patriotyzmu, uważa że istotna jest świadomość polskiej tradycji i kultury, edukacja, która rozwija talenty, silna gospodarka i sprawne państwo, tolerancja oraz twórcze działanie.

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu jest projektem realizowanym przez Klub Jagielloński od 2009 roku. W tym roku również nasza szkoła dołączyła do grona Nowoczesnych Patriotów. 17 marca uczniowie klasy 2 D wzięli udział w głównej części cyklu całodniowych innowacyjnych symulacji oraz zajęć typu case study poświęconych w pierwszej kolejności polskiemu systemowi parlamentarnemu. Kolejne zajęcia dotyczyć będą systemu samorządowego oraz spraw społecznych. Jest to uczenie się przez poznawanie rzeczywistych mechanizmów rządzących życiem publicznym. Dzięki temu uczestnicy stają się świadomymi obywatelami.

Wkrótce na stronie internetowej ANP pojawi się profil klasy 2 D, na którym umieszczane będą prace naszych uczniów, filmy, zdjęcia. Można będzie głosować, czekamy zatem na Waszą aktywność!

Zapraszamy na http://anp.kj.org.pl/

Zdjęcie wykonała prowadząca zajęcia Klaudia Wiśniewska z klasy III C

[SI]

Pokaż Nam Język – uczniowie XV LO w półfinale regionalnym

Wpis opublikowany dnia 20-03-2015 o godz. 21:13. Opracowanie: Mariola Kutyła

informacja

Z przyjemnością informujemy, że sześcioro uczniów XV Liceum Ogólnokształcącego awansowało do półfinału regionalnego ogólnopolskiego konkursu lingwistycznego Pokaż Nam Język. Są to: Katarzyna Raszlińska (kl. 3B), Berenike Bronikowska (kl. 3B), Marta Wolan (kl. 2C), Mikołaj Bogusz (kl. 2C), Przemysław Dundelski (kl. 2C) oraz Zuzanna Żychska (kl. 1C).

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas zmagań półfinałowych, które odbędą się dnia 23 marca 2015 w Toruniu.

[KM]

Doradcy BGŻ w naszej szkole

Wpis opublikowany dnia 20-03-2015 o godz. 11:32. Opracowanie: Sławomir Maciąg

informacja

Dnia 16 marca 2015 roku naszą szkołę odwiedzili doradcy Banku Gospodarki Żywnościowe. Udowodnili nam swoimi warsztatami, że w przyszłości możemy zająć się biznesem. Poinformowali również jakie korzyści płyną z założenia młodzieżowego konta bankowego.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w GALERII zdjęć.

[MC]

Wielki sukces w Gimnazjum nr 53!

Wpis opublikowany dnia 17-03-2015 o godz. 23:25. Opracowanie: Daniel Piotrowski

informacja

Serdecznie gratulujemy Michałowi Piekarskiemu, uczniowi 3. klasy Gimnazjum nr 53, który podczas finałowych zawodów Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z HISTORII organizowanego przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, wywalczył tytuł LAUREATA! Oklaski należą się tym bardziej, że jest to już drugi taki sukces Michała z tego przedmiotu. Jesteśmy pewni, że poczucie satysfakcji zostanie dopełnione właściwą nagrodą podczas Gali Laureatów.

[DP]

<< newsów: 1726 (1908 KB) >>