XV liceum otworzyło furtkę uniwersytetom

Mistrzowie rodzą się w szkołach

 

<<< O NAS >>>

Ogólniak z charakterem

Wielki Fordoński Piknik Rodzinny

X Muza po angielsku w XV LO

W Fordonie o Bydgoszczy...

Nocny maraton maturalny w XV LO

Nasi uczniowie na zawodach walk robotów kategorii miniSUMO

Wpis opublikowany dnia 25-04-2015 o godz. 23:25. Opracowanie: Andrzej Milewski

informacja

16 kwietnia br nasi uczniowie z XV LO i Gim nr 53 wzięli udział w corocznym Turnieju realizowanych przez Uniwersytet Technologiczno-Biologiczny w Bydgoszczy pt  „Mini Sumo-WOJNA ROBOTÓW2015”. Wasze koleżanki i wasi koledzy z klas 1al (Karolina,Arika) z 1bl(Paula,Karolina,Klaudia,Kacper,Piotr) z 3ag (Marta,Bartek, Dawid) i 1ag (Marta,Krzysztof,Marek,Bartek) zbudowali bardzo oryginalne roboty z którymi „przeszli” przez eliminacjei pozostali w ćwierćfinałach!  Tak roboty wystąpiły na walkach wśród 100 innych (m.in. z W-ny, Gdańska itd.) a wasi koledzy walczyli z pasją i radością, ale obiecali, że zbudują lepsze na następny turniej 2016r. Gratulujemy i dziękujemy Im za promocję naszej szkoły. Dziękuję również wychowawcom tych klas. – Opiekun projektu : prof.Andrzej Milewski

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia znajdujących się w GALERII.

[MI]

Sukces uczniów Gimnazjum nr 53 w konkursie TIK

Wpis opublikowany dnia 25-04-2015 o godz. 23:05. Opracowanie: Ewa Czerwińska

informacja

Z  wielką radością informujemy, że w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Technologie Informatyczne TAK   startowało 1154 szkół i 29452 uczniów. Z Gimnazjum nr 53 następujący uczniowie Bartosz Mróz, Łukasz Szczęśniak ,  Michał Piekarski, Bartosz Pankau  i Marcin Smoczyński  28 IV  br. walczą o wejście do finału i wyjazd do Warszawy. Serdecznie gratulujemy, życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.

[CE]

XV LO po raz kolejny mistrzem Bydgoszczy

Wpis opublikowany dnia 25-04-2015 o godz. 22:54. Opracowanie: Sławomir Maciąg

informacja

18 kwietnia w Zespole Szkół Samochodowych w Bydgoszczy odbył się etap rejonowy XXIII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej pomocy PCK. Zespół, trenujący pod okiem profesora Sławomira Maciąga w składzie: Patrycja Sitek (kapitan), Patrycja Zachaj, Patrycja Kiełczyńska, Roksana Golnik, Kasia Fąs wywalczył pierwsze miejsce, a tym samym awans do etapu okręgowego Mistrzostw! Opiekunem zespołu była Atena Zdanowicz, absolwentka XV LO, Instruktor Pierwszej Pomocy. Ratownicy sprawdzali swoje umiejętności na czterech pozorowanych stacjach wypadkowych, teście teoretycznym oraz resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Trzymajcie kciuki za dziewczyny 16 maja!

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia znajdujących się w GALERII.

[MC]

Sukces w Kujawskim Konkursie Języka Angielskiego

Wpis opublikowany dnia 25-04-2015 o godz. 22:42. Opracowanie: Mariola Kutyła

informacja

Dnia 17 kwietnia 2015 roku we Włocławku odbył się etap półfinałowy III Kujawskiego Konkursu Języka Angielskiego.  Zakwalifikowały się do niego trzy uczennice XV LO - Katarzyna Raszlińska z kl. III B, Berenike Bronikowska z kl. III B oraz Zuzanna Żychska z kl. I C.  Miło nam poinformować, że Kasia, uzyskując wysoki wynik w teście półfinałowym, awansowała do etapu finałowego konkursu uzyskując tym samym tytuł finalistki. Serdecznie gratulujemy!

[KM]

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu w LO nr XV

Wpis opublikowany dnia 15-04-2015 o godz. 22:07. Opracowanie: Małgorzata Sikorska

informacja

Nowocześni Patrioci to my – klasa II D. Udowodniliśmy to biorąc udział w projekcie - Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu. 14 kwietnia odbyła się trzecia część cyklu poświęcona sprawom społecznym. Zaplanowany projekt społeczny zrealizowany zostanie jeszcze w kwietniu. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się jakie mechanizmy rządzą życiem publicznym. Stajemy się świadomymi obywatelami. Wzięliśmy również udział w konkursie na najlepsze prace związane z realizowanym projektem. Zapraszamy wszystkich na stronę internetową ANP. Obejrzyjcie naszą pierwszą pracę
i zagłosujcie. Mamy szanse na zwycięstwo. Wkrótce też pojawią się kolejne działania.

 

RANKING

 

Czekamy na Waszą aktywność. Dołączcie do nas. Głosujcie na nas!

 

ZAGŁOSUJ!

[SI]

Fordońskie Spotkania z Historią

Wpis opublikowany dnia 14-04-2015 o godz. 22:24. Opracowanie: Daniel Piotrowski

informacja

W najbliższą środę będzie miało miejsce w naszej Szkole niezwykłe wydarzenie! O godz. 15.30 rozpoczną się kolejne warsztaty w ramach Fordońskich Spotkań z Historią. Dlaczego niezwykłe? Ponieważ po raz pierwszy w dziejach naszej imprezy zaprezentują swoje pasje historyczne uczniowie XV LO – za chwilę absolwenci Szkoły.
Na te szczególne warsztaty zapraszają Katarzyna Jamroży, Aleksandra Lebioda oraz Sandra Pawłowska. Poruszane będą zagadnienia od Chmielnickiego po Holokaust - gwarantowane emocje! Będzie się działo! A gościnna sala kinowa na pewno wszystkich pomieści! Zapraszamy!

[DP]

Projekt ERASMUS+

Wpis opublikowany dnia 14-04-2015 o godz. 22:07. Opracowanie: Andrzej Nejman

informacja

Nasza szkoła w tym semestrze bierze udział w programie Erasmus+. Jesteśmy jedną ze szkół partnerskich. Poza naszą szkołą, w projekcie bierze udział szkoła średnia z Włoch oraz placówka młodzieżowa z Rumunii. Tytuł projektu brzmi: “YOUTHopolis - employability through participation” (YOUTHopolis – szansa na zatrudnienie poprzez uczestniczenie). Celem projektu jest rozwój umiejętności związanych ze zwiększaniem swoich szans na rynku pracy oraz rozwój umiejętności interpersonalnych.
W projekcie udział bierze sześcioro uczniów naszej szkoły. Są to: Piotr Ratajczyk z kl. I c, Małgorzata Roszkowska, Kamila Żamojtuk i Kacper Mańkowski z kl. II a oraz Nicole Wójcik i Tatiana Pawłowska z kl. II c. W niedzielę 26 kwietnia bieżącego roku wyjeżdżają oni pod opieką pana profesora Andrzeja Nejmana do miejscowości Băile Herculane na południu Rumunii aby uczestniczyć w zajęciach warsztatowych. Podczas zajęć uczniowie będą mogli rozwijać swoje umiejętności w zakresie komunikacji interpersonalnej, autoprezentacji, pisania CV oraz w innych obszarach związanych ściśle z rynkiem pracy i zatrudnianiem.

[AN]

Sukces z języka angielskiego

Wpis opublikowany dnia 14-04-2015 o godz. 21:37. Opracowanie: Mariola Kutyła

informacja

Z wielką radością informujemy, że trzy uczennice XV LO - Katarzyna Raszlińska z kl. III B, Berenike Bronikowska z kl. III B oraz Zuzanna Żychska z kl. I C - awansowały do etapu półfinałowego III Kujawskiego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Katedrę Filologii Angielskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas zmagań półfinałowych, które odbędą się dnia 17 kwietnia 2015 we Włocławku.

[KM]

Sesja fotograficzna uczniów klas maturalnych

Wpis opublikowany dnia 13-04-2015 o godz. 21:58. Opracowanie: Marcin Maćkiewicz

ważne

UWAGA!

Wszyscy uczniowie nieobecni dnia 13 kwietnia (poniedziałek) na sesji fotograficznej proszeni są o zgłoszenie się dnia 14 kwietnia (wtorek) do sali 124 w godzinach od 9.55 do 10.15.

[MM]

Szanowni Uczniowie XV LO – STAŻ U PRACODAWCY

Wpis opublikowany dnia 13-04-2015 o godz. 21:33. Opracowanie: Sebastian Kubski

informacja

Urząd Miasta Bydgoszczy realizuje projekt „Aktywny w szkole – twórczy w życiu”, który współfinansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt ma na celu zmniejszenie dysproporcji w osiągnięciach edukacyjnych 8871 uczniów oraz podniesienie jakości kształcenia poprzez wdrażanie programów rozwojowych szkół w 57 szkołach kształcenia ogólnego Bydgoszczy oraz udział 111 uczniów w stażach zawodowych.

Osoby zainteresowane odbyciem staży zawodowych w terminie przewidzianym na koniec czerwca oraz lipiec 2015 r. w wysokości 150 godzin w odniesieniu do jednego ucznia zapraszam na spotkanie informacyjne 17 kwietnia 2015 roku do sali 211 na godzinę 12.30.

Poniżej do pobrania regulamin stażu TUTAJ.

[SK]

<< newsów: 1744 (1929 KB) >>