P R O J E K T    P A T R O N
SUKCESY UCZNIÓW W OLIMPIADACH I KONKURSACH
ORGANIZOWANYCH PRZEZ KUJAWSKO-POMORSKIEGO KURATORA OŚWIATY

Wykład z pasją

Wpis opublikowany dnia 22-02-2017 o godz. 23:01. Opracowanie: Marta Borowska

informacja

21 lutego w sali kinowej gościliśmy po raz czwarty seksuologa i androloga dr Piotra Czynsza. Tematem wykładu była profilaktyka raka jądra. W tym roku na zajęcia zostały zaproszone również  uczennice  klas drugich LO. W profilaktyce zdrowotnej to właśnie kobiety pierwsze zauważają niepokojące objawy i wysyłają mężczyzn na badania...
Uczniowie zaangażowali się w dyskusję dotyczącą wpływu anabolików oraz substancji psychoaktywnych na młody organizm. Zajęcia uzmysłowiły wszystkim, jak ważna jest  obserwacja własnego ciała i potrzeba badań samokontrolnych.
Dziękuję wszystkim uczestnikom i zapraszam do obejrzenia zdjęć w GALERII zdjęć..

[MR]

„Bądź piękna nie tylko od święta”

Wpis opublikowany dnia 21-02-2017 o godz. 20:34. Opracowanie: Małgorzata Kowalska

informacja

Drogie Panie!

Serdecznie zapraszamy na warsztaty z okazji Dnia Kobiet, które odbędą się w naszej szkole  10 marca w godzinach od 15:30 do 21:00. W programie liczne warsztaty dla ciała i ducha: robienie peelingów, kul kąpielowych, mydełek, a także projekcja filmu w kinie Jeremi. Na uczestniczki warsztatów czekać też będzie niespodzianka.

Program

tematyka warsztatów

osoby prowadzące

1.Peelingi i kule kąpielowe – zrób to sama.

Agnieszka Wiśniewska Iwona Łukaszewicz

2.Analiza składu kosmetyków – nowe technologie.

Katarzyna Kachel

3.Mydełko w moim ulubionym kształcie.

Lucyna Mikulska

4. Be fit – feel inspired / Przewodnik po świecie fitness.

Małgorzata Kowalska

5. Kino dla kobiet – projekcja filmu.

Dariusz Kostrzewa

 

Wszystkie zainteresowane Panie prosimy o zgłoszenie udziału do 7 marca 2017 r. Zapisy przyjmować będą pani Iwona Łukaszewicz i pani Małgorzata Kowalska. Koszt warsztatów – 5 złotych (pokrycie kosztów materiałów).

[BU]

Kolejny dzień ferii Grupy Pierwszej Pomocy

Wpis opublikowany dnia 14-02-2017 o godz. 01:35. Opracowanie: Sławomir Maciąg

informacja

Ścianka wspinaczkowa, odwiedziny w Kujawsko - Pomorskim Oddziale Okręgowym PCK oraz wizyta w Muzeum Wojsk Lądowych - tak wyglądał kolejny dzień ferii Grupy Pierwszej Pomocy.

Więcej zdjęć w GALERII zdjęć.

[MC]

W ferie Grupa Pierwszej Pomocy nie próżnuje

Wpis opublikowany dnia 06-02-2017 o godz. 11:34. Opracowanie: Sławomir Maciąg

informacja

Ferie to czas odpoczynku, ale nie dla Grupy Pierwszej Pomocy! Przez ostatni tydzień trenowaliśmy codziennie po kilka godzin. Było inspirująco, było ciekawie, bywało ciężko, ale i zabawnie :)

Więcej zdjęć w GALERII zdjęć.

[MC]

Wielki sukces drugoklasistki!!

Wpis opublikowany dnia 01-02-2017 o godz. 22:12. Opracowanie: Lucyna Mikulska

informacja

Z ogromną przyjemnością informuję całą Społeczność  Szkolną , że uczennica drugiej klasy Gimnazjum nr 53 AGNIESZKA GALIJ została LAUREATKĄ  Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii. Gratulujemy!

[MK]

Jeszcze przed feriami

Wpis opublikowany dnia 18-01-2017 o godz. 00:29. Opracowanie: Michał Laskowski

informacja

Nudzi Ci się na przerwie? Nie możesz doczekać się dwóch tygodni wolnego? Skrócimy Twoje męki:-) W najbliższy czwartek zdobądź najnowszy numer Fabryki Słowa. Znajdziesz w nim nie tylko szereg dobrych tekstów i zdjęć, ale także dodatek dla miłośników historii Manufakturę oraz – być może – kupon na niepytanie!
Specjalnie nie zdradzamy, o czym możesz przeczytać, żeby nie zepsuć Ci niespodzianki.
Nie zapomnij – najbliższy czwartek, 12.25 przed pokojem nauczycielskim. To jedyna złotówka, a tyle przyjemności:-)
Cała redakcja życzy miłej lektury i wspaniałych ferii!

Nasz mały sukces – Ada i Inga podczas gali rozstrzygnięcia XXIV Regionalnego Konkursu Gazetek Szkolnych.

[LM]

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu w XV LO

Wpis opublikowany dnia 17-01-2017 o godz. 17:04. Opracowanie: Małgorzata Sikorska

informacja

XV LO po raz trzeci w Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu! W grudniu 2016 ruszyła kolejna edycja. Mamy już za sobą trzy dni warsztatów, podczas których poznaliśmy mechanizmy działania władzy centralnej i lokalnej w Polsce oraz dostrzegliśmy znaczenie pracy społecznej. Przygotujemy projekt społeczny, dzięki któremu pokażemy, że jesteśmy Nowoczesnymi Patriotami. Nowoczesny Patriota wypełnia obowiązki obywatelskie, uważa że istotna jest świadomość polskiej tradycji i kultury, edukacja, która rozwija talenty, silna gospodarka i sprawne państwo, tolerancja oraz twórcze działanie.

 


 Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę ANP, gdzie jest ranking klas i pozostałe informacje dotyczące akademii. Niedługo będziemy zamieszczać nasze prace, dlatego już dzisiaj liczymy na Wasze głosy poparcia - http://anp.kj.org.pl/ranking-2017/

[SI]

Powrót Bydgoszczy do Macierzy

Wpis opublikowany dnia 17-01-2017 o godz. 17:01. Opracowanie: Małgorzata Sikorska

informacja

W listopadzie 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. W grudniu tego samego roku wybuchło Powstanie Wielkopolskie (27 XII 1918 - 16 II 1919).  Głównym celem walczących Polaków było włączenie ziem zaboru pruskiego do Macierzy. Było to jedno
z trzech zwycięskich powstań w historii Polski. Działania powstańcze zatrzymały się na przedpolach Bydgoszczy. O przynależności grodu nad Brdą zadecydowały negocjacje międzynarodowe. Bydgoszcz włączono do Polski decyzją traktatu wersalskiego (28 VI 1919) kończącego I wojnę światową. Do Polski przyłączono wówczas wywalczoną w czasie Powstania Wielkopolskiego Wielkopolskę i Pomorze Gdańskie bez Gdańska. Roman Dmowski, który składał swój podpis pod traktatem pokojowym, tak wspominał: "Nigdy, jak w owej sali, nie odczuwało się historycznej powagi chwili, dla nas, Polaków, poważniejszej niż dla kogokolwiek. Na stole leżał tekst traktatu, który Niemcy mają podpisać, traktatu, który uznaje niepodległe państwo polskie, mocą którego Niemcy zwracają Polsce nie wszystko wprawdzie, co jej zagarnęli w przeszłości, ale prawie wszystko to, czego nie zdołali zniemczyć".

 


Na zdjęciach Wojsko Polskie, które wkroczyło do Bydgoszczy 20 stycznia 1920 roku. Wydarzenie to uznajemy za powrót Bydgoszczy do Macierzy.

[SI]

Jasełka 2016

Wpis opublikowany dnia 09-01-2017 o godz. 12:54. Opracowanie: Michał Nowak (2c)

informacja

Dnia 22 grudnia uczniowie świętowali szkolną wigilię. Poza wigiliami klasowymi odbyły się coroczne jasełka. O godzinie 10:00 sala gimnastyczna napełniła się uczniami i nauczycielami, pragnącymi obejrzeć spektakl przygotowany przez Zespół Artystyczno-Teatralny pod przewodnictwem ks. Piotra Wachowskiego. W tym roku jasełka prezentowały się dosyć nietypowo. Zostaliśmy przeniesieni do współczesnej Francji a konkretniej obozu na przedmieściach Calais. Zespół przedstawił nam możliwy scenariusz Bożego Narodzenia we współczesnym świecie, jak również odebrania go przez dzisiejszych ludzi.


„Szukajcie Pana, gdy się pozwala znaleźć, wzywajcie Go, dopóki jest blisko!”

IZ 55,6 Księga Izajasza 

Więcej zdjęć można znaleźć w GALERII zdjęć.

[Michał Nowak (2c)]

Finał zbiórki karmy dla bydgoskiego schroniska!

Wpis opublikowany dnia 31-12-2016 o godz. 10:11. Opracowanie: Marta Borowska

informacja

Klasa 3a chciałaby podziękować wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w przedświątecznej zbiórce  karmy dla  bydgoskiego schroniska.

Cieszymy się, że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny uczniom naszej szkoły. Zebraliśmy około 60 kg  karmy oraz smycze, obroże, kagańce, miski, legowiska, koce, maskotki, gryzaki,  środki czystości i wiele innych rzeczy niezbędnych w schronisku.

 

Jeszcze raz  dziękujemy- klasa 3a


"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał, i kota, który będzie go ignorował"./ D. Bruce/

[MR]

<< newsów: 2038 (2339 KB) >>