XV liceum otworzyło furtkę uniwersytetom

Mistrzowie rodzą się w szkołach

 

<<< O NAS >>>

Ogólniak z charakterem

Wielki Fordoński Piknik Rodzinny

UWAGA! Wycieczka do Londynu LAST MINUTE!

Wpis opublikowany dnia 23-09-2014 o godz. 00:50. Opracowanie: Andrzej Nejman

informacja

Zapraszamy wszystkich uczniów gimnazjum i liceum do udziału w autokarowej wycieczce do Londynu. Wycieczka organizowana jest przez firmę ATAS i odbędzie się w terminie od 7 do 12 listopada 2014 roku (6 dni). Koszt: 750 zł plus 75 lub 100 funtów na wstępy.
W programie zwiedzanie najciekawszych miejsc w stolicy Anglii. W cenie 3 noclegi u angielskich rodzin, wyżywienie, ubezpieczenie, opieka pilota. Liczba miejsc ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają prof Mariola Kutyła i prof Andrzej Nejman.

[AN]

UWAGA UCZNIOWIE Z RODZIN 3+

Wpis opublikowany dnia 16-09-2014 o godz. 19:09. Opracowanie: Sylwia Lewandowska

informacja

Jutro, tj. 17 września br. będą wydawane książki w ramach programu wypożyczania podręczników Rodzina 3 Plus. Zamówione podręczniki należy odebrać w bibliotece szkolnej. Podczas zebrania, rodzice otrzymają do podpisania umowę użyczenia.

[pedagog]

Nie zwlekaj!

Wpis opublikowany dnia 15-09-2014 o godz. 22:58. Opracowanie: Michał Laskowski

informacja

Być może codziennie widzisz w telewizji reporterów, prezenterów, których praca bardzo Ci się podoba. W Internecie czytasz teksty znanych dziennikarzy, komentatorów i myślisz: „A może i ja spróbuję…?”. Oglądasz świetne zdjęcia wykonane przez profesjonalnych fotoreporterów. Może w skrytości marzysz, że kiedyś będziesz jedną / jednym z nich?…

Jeśli tak jest, zacznij już teraz spełniać swoje marzenia i zostań szkolnym dziennikarzem! 

KOŁO DZIENNIKARSKIE „FABRYKA SŁOWA” to miejsce dla każdego gimnazjalisty i licealisty, który nie żyje tylko szkolnymi obowiązkami. Tu odkryjesz i rozwiniesz swoje różne pasje!

Pierwsze oficjalne spotkanie obecnych i przyszłych redaktorów w najbliższy czwartek, 18. września o 14.35 w sali 206.

Serdecznie Cię zapraszam! Michał Laskowski.

[LM]

BEZPŁATNY sobotni poranek dla dzieci

Wpis opublikowany dnia 13-09-2014 o godz. 15:07. Opracowanie: Dariusz Kostrzewa

informacja
Zapraszamy na sobotni poranek dla dzieci dnia 20 września, początek seansu godz. 10.00.

[KO]

STYPENDIUM SZKOLNE

Wpis opublikowany dnia 12-09-2014 o godz. 15:03. Opracowanie: Sylwia Lewandowska

informacja

Stypendium szkolne mogą otrzymać uczniowie znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie. Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż kwota, o której mowa w art. 8 ust. 1 pkt. 2 ustawy o pomocy społecznej tj. 456 zł. Wnioski dostępne są u pedagoga szkolnego. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenia o uzyskanych dochodach przez poszczególnych członków wspólnego gospodarstwa domowego, zgodnie z wykazem znajdującym się we wniosku o przyznanie stypendium szkolnego. W przypadku ubiegania się o stypendium szkolne dla ucznia, którego rodzina korzysta ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej (zasiłek okresowy, zasiłek stały), zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów przedkłada się zaświadczenie o korzystaniu ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej. Wnioski należy składać w Urzędzie Miasta do 15 września lub u pedagoga szkolnego do dnia
14 września br.

[pedagog]

Kibicowaliśmy siatkarzom w Bydgoszczy

Wpis opublikowany dnia 12-09-2014 o godz. 00:14. Opracowanie: Mariola Raszlińska

sport

Od 10 do 14 września Bydgoszcz gości na hali „Łuczniczka” drużyny grające w ramach drugiej rundy rozgrywek FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. Grupa uczennic z naszej szkoły pod opieką Pani Karoliny Kulpekszy kibicowała z energią i zaangażowaniem reprezentacjom Argentyny i Francji pierwszego dnia rozgrywek.

   

Zdjęcia: M.Raszlińska

[RM]

Wyniki maturalnych egzaminów poprawkowych

Wpis opublikowany dnia 11-09-2014 o godz. 16:36. Opracowanie: dyrekcja

ważne

Wyniki maturalnych egzaminów poprawkowych będą wydawane 12 września od godz. 9.00.

[dyrekcja]

NARODOWE CZYTANIE „TRYLOGII”

Wpis opublikowany dnia 09-09-2014 o godz. 15:32. Opracowanie: Alina Zglinicka

informacja

W piątek 5 września na terenie naszej szkoły odbyło się Narodowe Czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Akcja została zainicjowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Głównym celem przedsięwzięcia jest propagowanie polskiej literatury oraz wzmacnianie tożsamości narodowej.

Ulubione fragmenty „Trylogii” czytali nauczyciele naszej szkoły: Beata Pilewska, Ewa Adamczyk, Katarzyna Meller-Dziatkowiak, Robert Grzybowski, Daniel Piotrowski.

Uroczystość uświetniła prezentacja multimedialna przygotowana przez naszego profesora Roberta Grzybowskiego.

Narodowe Czytanie stanowiło wspaniałą okazję, by raz jeszcze przeżyć zapierające dech w piersiach przygody Sienkiewiczowskich bohaterów.

[AZ]

Święto Śliwki w Strzelcach Dolnych

Wpis opublikowany dnia 07-09-2014 o godz. 18:04. Opracowanie: Iwona Łukaszewicz i Sławomir Maciąg

informacja

W dniu 06 września (sobota) Grupa Pierwszej Pomocy oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką pana prof. S. Maciąga, prof. I. Łukaszewicz oraz prof. A. Wiśniewskiej uczestniczyli w obchodach „Dnia Śliwki” organizowanych co roku w Strzelcach Dolnych. W tym roku mieliśmy przyjemność brać udział już  w XIV odsłonie tego wydarzenia! Grupa Ratownicza, którą prężnie reprezentowali absolwenci XV LO: Atena Zdanowicz, Kacper Faca i Hubert Wójcik, prezentowała swoje umiejętności przy udzielaniu pierwszej pomocy w których z chęcią uczestniczyły dzieci oraz dorośli, natomiast SU rozdawał ulotki promujące naukę w XV LO. Było bardzo wesoło! Ogromna ilość ludzi przybyła do Strzelec. Spotkaliśmy wielu absolwentów oraz obecnych uczniów naszej szkoły. Promocja szkoły w tak piękną pogodę, to czysta przyjemność!

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia znajdujących się w GALERII ZDJĘĆ.

[Iwona Łukaszewicz i Sławomir Maciąg]

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Wpis opublikowany dnia 07-09-2014 o godz. 17:42. Opracowanie: Jacek Jurkiewicz

informacja

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów XV LO w Bydgoszczy do udziału w Konkursie Języka Angielskiego organizowanego przez Zespół Szkół Nr 4 w Bydgoszczy oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.
Przebieg konkursu:
I Etap - kwalifikacyjny, w szkołach zgłoszonych do udziału
II Etap - regionalny, w siedzibie organizatora - Zespół Szkół nr 4
III Etap - finałowy, w siedzibie organizatora - Katedry Filologii Angielskiej UKW
I Etap konkursu odbędzie się 1 października 2014 r. w XV LO w Bydgoszczy. Uczestnicy konkursu będą musieli rozwiązać test sprawdzający znajomość gramatyki języka angielskiego i leksyki na poziomie B2. Test składać się będzie z 60 zadań. Za każde poprawne rozwiązanie zadania można otrzymać 1 punkt.
Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w konkursie zachęcamy do zgłaszania się do pani profesor Marioli Kutyły (sala nr 101).

[JJ]

<< newsów: 1595 (1718 KB) >>