XV liceum otworzyło furtkę uniwersytetom

Mistrzowie rodzą się w szkołach

 

<<< O NAS >>>

Ogólniak z charakterem

Wielki Fordoński Piknik Rodzinny

Zapraszamy do KINA JEREMI

Wpis opublikowany dnia 23-10-2014 o godz. 18:36. Opracowanie: Dariusz Kostrzewa

informacja

W ramach warsztatów "Od faktu do fikcji", które odbywają się w Pałacu w Ostromecku czeka nas dodatkowa atrakcja.Profesorowie Łódzkiej Szkoły Filmowej: Mariusz Grzegorzek, Filip Bajon i Robert Gliński, poza tym że poprowadzą zajęcia ze studentami odbędą serię otwartych dla publiczności spotkań autorskich, na których zobaczymy:

  • w niedzielę 26.10.2014 od godz. 18:30 dramat psychologiczno - obyczajowy "Aria dla atlety", po seansie spotkanie z Filipem Bajonem,
     
  • w środę 29.10.2014 od godz. 19:00 dramat psychologiczhy o współczesnej młodzieży "Cześć Tereska", po seansie spotkanie z Robertem Glińskim,
     
  • w czwartek 30.10.2014 od godz. 19:00 dramat psychologiczny "Jestem twój", po seansie spotkanie z Mariuszem Grzegorzkiem.

 

Wstęp wolny!

[KO]

VII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej

Wpis opublikowany dnia 23-10-2014 o godz. 18:25. Opracowanie: Sylwia Lewandowska

informacja

Ruszyła tegoroczna edycja Turnieju Wiedzy Psychologicznej, która zakończy się w połowie kwietnia 2015 wielkim finałem w Warszawie.

Do udziału w Turnieju zachęcam wszystkich licealistów, którzy chcą zgłębiać tajniki wiedzy psychologicznej oraz lepiej poznać siebie i innych ludzi. Od uczestników Turnieju w tej edycji wymagana będzie znajomość wybranych artykułów publikowanych w "Charakterach" od października 2014 do lutego 2015, które zostaną oznaczone specjalną pieczęcią. Pierwszym artykułem jest tekst "Powiedz mi, jaki jestem" Dariusza Dolińskiego. Materiałem stanowiącym podstawę Turnieju jest też książka "Bliżej siebie. Rozmowy z Mistrzami". Wszystkie czasopisma jak i książka dostępne będą w bibliotece szkolnej.
Uczestnicy Turnieju sprawdzą swoją wiedzę w eliminacjach on-line, które odbędą się w marcu 2015 roku. Sto osób z najlepszymi wynikami przejdzie do finału. Zwycięzcy otrzymają stypendia oraz nagrody rzeczowe.

Zainteresowanych udziałem w Turnieju uczniów

proszę o kontakt z pedagogiem (pokój 105A).

[pedagog]

Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej Chłopców

Wpis opublikowany dnia 21-10-2014 o godz. 23:14. Opracowanie: Mariola Raszlińska

sport

We wtorek 21 października rozegrano kolejne mecze w ramach Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej Chłopców na boisku Zespołu Szkół Budowlanych. Drużyna naszej szkoły wygrała dwa kolejne pojedynki: z ZS Budowlanych - 4:2 (bramki: K.Kaszyński – 1, J.Piotrowski – 1, P.Tomaszewski – 1 i M.Miler - 1) i z VII LO – 2:1 (bramki: J.Piotrowski – 1 i K.Kaszyński – 1). Drużyna, którą trenuje Pan Marek Gołembiewski, z kompletem zwycięstw awansowała do półfinału, który odbędzie się w czwartek 23 października.

Skład drużyny: Patryk Tomaszewski i (Ia), Krystian Kaszyński (Ic), Kacper Opaczewski (IIIc), Maks Miler (IIIb), Aleksander Rajewski (IIIc), Kamil Kisiel (Ia), Jakub Piotrowski (IIa), Mateusz Siwiec (Ic), Michał Gornowicz (IIIb).

[RM]

Uzależnij się…

Wpis opublikowany dnia 21-10-2014 o godz. 23:13. Opracowanie: Michał Laskowski

informacja

Nałogi na szczęście bywają różne… Są takie, które niszczą zdrowie, ale i te dobrze wpływające na rozwój człowieka. Na dobry początek proponujemy, byś uzależnił/-a się od… czytania gazety szkolnej Fabryka Słowa :-) Najnowszy, świeży jak bułeczka numer do kupienia już w ten czwartek!

 

Co w nim znajdziecie? Choćby kilka porad, w jaki sposób spędzać wolny czas. Przeczytacie, co o uczniach sądzi prof. Maciąg. Ktoś, kto słucha hip-hopu, z pewnością nie zawiedzie się tekstem Andżeliki. Ci zaś, którzy cenią kryminał, powinni przeczytać recenzję absolwenta naszej szkoły, a jednocześnie byłego redaktora Fabryki. Mateusz zaś wypytuje swojego tatę, jak wyglądało życie w PRL-u.

 

Nie zwlekaj – podejdź pod pokój nauczycielski w ten czwartek o 12.25 albo daj się znaleźć szkolnym redaktorom, którzy będą z Fabryką wędrowali po szkole. Czeka Cię kilka niespodzianek – specjalne dodatki dla miłośników historii – Manufaktura – oraz dla tych, którzy interesują się WOS-em – pierwszy w historii numer Obserwatora! Dla szczęśliwców – kup na niepytanie!

Miłego zaczytania!

Na zdjęciu: szkolni redaktorzy prawie w komplecie.

[LM]

Fordońskie Spotkania z Historią

Wpis opublikowany dnia 21-10-2014 o godz. 23:10. Opracowanie: Daniel Piotrowski

informacja

W poniedziałek (20 października 2014) Humaniści XV LO rozpoczęli kolejny, już szósty rok szkolny z warsztatami realizowanymi w ramach Fordońskich Spotkań z Historią. Dziękujemy Panu Profesorowi Michałowi Strzeleckiemu, który swoją prelekcją poświęconą analizie współczesnej polskiej rzeczywistości politycznej i społecznej uświetnił to wydarzenie. To były niezwykle interesujące treści, które na pewno przyczyniły się do wielu wieczornych przemyśleń! Dziękujemy również przybyłym gościom: Panu Jarosławowi Kubiakowi - Przewodniczącemu Rady Osiedla Stary Fordon, nauczycielom XV Liceum Ogólnokształcącego oraz wspaniałej młodzieży, na którą zawsze można liczyć!

Niedługo kolejne Spotkanie - już teraz serdeczne zapraszamy!

Znajdź FSH na Facebooku, polub stronę i otrzymuj najnowsze powiadomienia!

[DP]

Wycieczka do Londynu - spotkanie z rodzicami

Wpis opublikowany dnia 20-10-2014 o godz. 20:18. Opracowanie: Mariola Kutyła

informacja
W najbliższą środę, tj. 22 października, o godzinie 17.00 (przed planowymi zebraniami z rodzicami) w sali kina Jeremi odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów wyjeżdżających na szkolną wycieczkę do Londynu w dniach 7-12 listopada. Zapraszamy.

[KM]

Na boisku piłkarskim

Wpis opublikowany dnia 16-10-2014 o godz. 20:42. Opracowanie: Mariola Raszlińska

sport

W czwartek 16 października rozegrano pierwsze mecze w ramach Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej Chłopców na boisku przy Zespole Szkół Budowlanych. Drużyna naszej szkoły pod opieką Pana Marka Gołembiewskiego stoczyła dwa wygrane pojedynki: z ZS Elektronicznych - 4:2 (bramki: K.Kaszyński – 2 i J.Piotrowski – 2) i z I LO – 4:3 (bramki: J.Piotrowski – 2, K.Kaszyński – 1, O.Nalaskowski – 1). Kolejne mecze grupowe będą rozegrane 21 października.

Skład drużyny: Oskar Nalaskowski (IIIc), Krystian Kaszyński (Ic), Kacper Opaczewski (IIIc), Maks Miler (IIIb), Aleksander Rajewski (IIIc), Kamil Kisiel (Ia), Karol Hentrich (IIId), Jakub Piotrowski (IIa), Mateusz Siwiec (Ic), Michał Gornowicz (IIIb).

[RM]

Miejskie Sztafetowe Biegi Przełajowe: Awans drużyny dziewcząt ZS nr 5 MS

Wpis opublikowany dnia 16-10-2014 o godz. 20:40. Opracowanie: Mariola Raszlińska

sport

15 października odbyły się Mistrzostwa Bydgoszczy Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Imprezę zorganizował Szkolny Związek Sportowy przy współudziale Zespołu Szkół nr 5 MS na obiektach sportowych przy ul. Piwnika Ponurego. Każdy uczestnik dziesięcioosobowej drużyny miał do pokonania około 800 m.

Do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się  23 października również na naszych obiektach, zakwalifikowała się drużyna dziewcząt Zespołu Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego, która zajęła II miejsce. Pozostałe drużyny naszej szkoły zajęły IV miejsca.

Skład zespołu wicemistrzyń Bydgoszczy: Cebromska Katarzyna, Kuczyńska Paulina, Latopolska Martyna, Lorczak Marta, Niedźwiecka Klaudia, Niemczek Ola, Olbińska Daria, Pawłowska Marta, Pituła Paulina, Szweda Aneta, Szymczak Magda, Weitz Monika, Wrzochal Marta.

Gratulujemy!

 

Zdjęcia: Marek Gołembiewski.

Więcej zdjęć w GALERII.

[RM]

Sukces w I Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego

Wpis opublikowany dnia 16-10-2014 o godz. 00:30. Opracowanie: Mariola Kutyła

informacja
Z radością informujemy, że Katarzyna Raszlińska, uczennica klasy 3 B, awansowała do etapu regionalnego I Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!

[KM]

WYPRAWKA SZKOLNA 2014

Wpis opublikowany dnia 16-10-2014 o godz. 00:28. Opracowanie: Sylwia Lewandowska

informacja

Uczniowie, którym przyznano pomoc materialną w formie "Wyprawki szkolnej" proszeni są o rozliczanie rachunków w gabinecie pedagoga szkolnego. Przyznane kwoty wypłacane będą od poniedziałku 20 X br.

[pedagog]

<< newsów: 1618 (1749 KB) >>