P R O J E K T    P A T R O N
SUKCESY UCZNIÓW W OLIMPIADACH I KONKURSACH
ORGANIZOWANYCH PRZEZ KUJAWSKO-POMORSKIEGO KURATORA OŚWIATY

Nuda?! Nie u nas! Myślisz, że w "Piętnastce" tylko się uczymy?!

Nic z tego!

Działamy w kole dziennikarskim, grupie pierwszej pomocy, eksperymentujemy w laboratorium, uprawiamy taekwondo... Mamy do dyspozycji profesjonalne kino "Jeremi", pływamy na basenie, korzystamy z sauny... To zaledwie kilka z całego mnóstwa aktywności, jakich się podejmujemy... Chcesz zobaczyć nasze życie nieco od innej strony? Zapraszamy Cię do obejrzenia krótkiego filmiku, tzw. "Manekin challenge". To internetowa zabawa polegająca na... zastyganiu w bezruchu podczas wykonywania różnych czynności:-)

Oglądaj i baw się razem z nami!

Święto Patryka w naszej szkole

Wpis opublikowany dnia 27-03-2017 o godz. 11:58. Opracowanie: Izabela Włodarczyk

informacja

17 marca po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy irlandzkie święto znane na całym świecie - dzień św. Patryka. W tym dniu wielu z nas miało na sobie jakiś zielony element ubioru. Od rana mogliśmy usłyszeć brzmienie irlandzkiej muzyki. Na dużej przerwie pojawiło się stoisko pod hasłem „Zielono mi”, gdzie każdy mógł degustować tradycyjne irlandzkie ciasteczka, zielone żelki, a miłośnicy zdrowej żywności - zielone warzywa. Oprócz tego, dla spragnionych przygotowaliśmy specjalny zielony napój. Produkty zniknęły ze stołów w przeciągu kilku minut.
W sali 102 podstawowych kroków tańca irlandzkiego uczył prof. Andrzej Nejman. Chętnych nie brakowało.
W konkursie na najbardziej zielony strój nawiązujący do tradycji irlandzkich zwyciężyła Dorota Wielgat z klasy 1a. Dużą inwencją wykazała się również prof. Beata Pilewska, u której naliczyliśmy aż 7 zielonych elementów.
Konkurs – quiz o Irlandii, który polegał na dotarciu do informacji rozwieszonych na koniczynkach po całej szkole wygrały: Kamila Sobczak i Ania Zelmanowska z klasy 3 Gimnazjum nr 53 .
Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za pomoc w organizacji imprezy a wszystkim pozostałym za wspólną zabawę!

 

 

Więcej zdjęć można znaleźć w GALERII zdjęć.

 

[IW]

My czytamy, a Ty…?

Wpis opublikowany dnia 18-03-2017 o godz. 16:19. Opracowanie: Michał Laskowski

informacja

„Ta dzisiejsza młodzież…” – tym zdaniem nierzadko dorośli podsumowują Waszą postawę. Ocena dotyczy również… nieczytania. My w to nie wierzymy! :-) Jesteśmy przekonani, że lubisz sięgać nie tylko po książkę, ale i po… „Fabrykę Słowa”! W najbliższy poniedziałek (20.03.), tuż przed naszą wspólną wędrówką szlakiem Jeremiego Przybory, masz szansę dostać najnowszy numer szkolnej gazety. Przygotuj się na sporą dawkę dobrych tekstów i zdjęć. To wszystko za jedyną złotówkę. O „miłośnikach” odpowiedzi ustnej na lekcji nie zapominamy – kupon na niepytanie jest w zasięgu ręki. 
Dziennikarzy znajdziesz o 12.25 przed pokojem nauczycielskim. Kup i zaczytaj się! 
Pozdrawiają redaktorzy „Fabryki Słowa” i „Manufaktury”:-)

Redaktorzy FS oraz zainteresowani uczniowie naszej szkoły podczas wizyty w radiu PiK (6 marca br.). 

[LM]

Gżegżółka czy gżegżułka?

Wpis opublikowany dnia 18-03-2017 o godz. 16:17. Opracowanie: Michał Laskowski

informacja

Jeśli znasz odpowiedź na powyższe pytanie:-) to ta propozycja jest dla Ciebie! We wtorek, 28. marca o godz. 10.00 odbędzie się IV już edycja KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO O PIÓRO DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ NR 5 MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W BYDGOSZCZY. Będzie ona wyjątkowa, ponieważ w szczególny sposób poświęcona Jeremiemu Przyborze. Autorką dyktanda jest Pani dr hab. Iwona Benenowska z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.  
W konkursie mogą brać udział zarówno gimnazjaliści, jak i licealiści.  
Osoby chętne mogą zgłaszać swój udział do Pani Katarzyny Meller – Dziatkowiak lub do mnie do 21.03. włącznie. Zapraszamy!

Fot. http://edukacjapolonistyczna.blogspot.com

[LM]

Diecezjalny Konkurs Biblijny

Wpis opublikowany dnia 16-03-2017 o godz. 21:02. Opracowanie: Rafał Gontarczyk

informacja

[GN]

Spotkanie w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy

Wpis opublikowany dnia 16-03-2017 o godz. 20:59. Opracowanie: Małgorzata Sikorska

informacja

Z okazji Dnia Edukacji Prawnej (15 marca) uczniowie z klas humanistycznych XV LO wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami zawodów prawniczych z naszego regionu. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Sędziów Polskich IUSTITIA Oddział w Bydgoszczy. Młodzież poznała ustrój wymiaru sprawiedliwości w Polsce, organizację pracy sądu, rodzaje rozpoznawanych spraw, sposoby kontaktu obywatela z sądem, zasady uczestnictwa w postępowaniu sądowym, możliwości uzyskania pomocy prawnej itp. Obserwując przebieg procesu karnego uczniowie zyskali możliwość samodzielnego wydania wyroku.
Kolejny etap na drodze edukacji prawnej okazał się bardzo owocny. Młodzi kształtują umiejętności służące budowaniu postawy obywatelskiej i przygotowują się do dalszej edukacji.

[SI]

„Bądź piękna nie tylko od święta”

Wpis opublikowany dnia 16-03-2017 o godz. 20:53. Opracowanie: Małgorzata Kowalska

informacja

W piątek 10 marca 2017 r. z okazji Dnia Kobiet odbyły się warsztaty „Bądź piękna nie tylko od święta”. Dziewczęta z naszej szkoły uczestniczyły w prowadzonym przez panią Katarzynę Kachel wykładzie dotyczącym składu kosmetyków w oparciu o nowe technologie. Pod czujnym okiem pani Agnieszki Wiśniewskiej i pani Iwony Łukaszewicz można było stworzyć aromatyczny peeling do ciała i pachnące kule do kąpieli. Piękne mydełka o fantazyjnych kształtach to z kolei zasługa nieocenionej pani Lucyny Mikulskiej. Uczestniczki po niesamowitym świecie fitness w języku angielskim prowadziła pani Małgorzata Kowalska. Gościem specjalnym była absolwentka naszej szkoły pani Klaudia Olejniczak, studentka dietetyki, która zajęła się analizą masy ciała zainteresowanych pań. Nie zabrakło zdrowych przekąsek w trakcie warsztatów, a przed seansem w kinie Jeremi, o który zatroszczył się pan Dariusz Kostrzewa, delektowano się pyszną pizzą! Humory dopisywały!

Więcej zdjęć można znaleźć w GALERII zdjęć.

[BU]

XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Wpis opublikowany dnia 14-03-2017 o godz. 23:45. Opracowanie: Rafał Gontarczyk

informacja

[GN]

Saint Patrick’s Day

Wpis opublikowany dnia 14-03-2017 o godz. 10:09. Opracowanie: Izabela Włodarczyk

informacja

Już w ten piątek 17 marca w naszej szkole Dzień Świętego Patryka!

Ubieramy strój z elementami koloru zielonego. Najciekawsze przebranie nawiązujące do tradycji irlandzkich zostanie nagrodzone, a na dużej przerwie przy pokoju nauczycielskim – stoisko „Zielono mi” i muzyka irlandzka. Zachęcamy do wspólnej zabawy! 

[IW]

Noc w szkole czyli... VI Nocny Maraton Maturalny

Wpis opublikowany dnia 14-03-2017 o godz. 10:05. Opracowanie: Jacek Jurkiewicz

informacja

Serdecznie zapraszamy uczniów klas trzecich do udziału w tegorocznym Nocnym Maratonie Maturalnym. Zaczynamy w piątek - 24 marca, o godzinie 21:00, a kończymy w sobotę - 25 marca o godzinie 6:00. Powtarzamy materiał z języka angielskiego, matematyki oraz biologii. Oprócz nauki czeka na Was jak co roku niezapomniana atmosfera oraz nocny seans filmowy.
Szczegółowe informacje i zgłoszenia u pani prof. Marioli Kutyły oraz pana prof. Jacka Jurkiewicza. Ze względów organizacyjnych prosimy o deklarację udziału najpóźniej do dnia 20 marca (poniedziałek).
Zapraszamy!!!

[JJ]

Amerykanie w naszej szkole!

Wpis opublikowany dnia 10-03-2017 o godz. 22:12. Opracowanie: Andrzej Nejman

informacja

W czwartek 2 marca mieliśmy w szkole gości z USA. Młodzi ludzie z odległego kraju przeprowadzili lekcje z uczniami naszej szkoły. Podczas tych zajęć dowiedzieliśmy się, jak wygląda szkoła średnia w USA oraz jak wygląda typowy dzień amerykańskiego nastolatka. W trakcie zajęć była okazja do porównania naszych systemów edukacji oraz do wymiany poglądów. Całkiem możliwe, że nie było to ostatnie spotkanie z sympatycznymi gośćmi zza oceanu.

[AN]

<< newsów: 2059 (2368 KB) >>